جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی : جراحی بینی یا رینوپلاستی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی می باشد که با هدف رفع ایرادات موجود در بینی انجام می شود.

در جراحی زیبایی بینی برخی از افراد می خواهند که فرم بینی شان زیاد تغییر نکند و حالت طبیعی خود را حفظ نماید به همین علت جراحان بینی به آن ها مدل بینی طبیعی را پیشنهاد می دهند.

به این نکته نیز توجه داشته باشید کسانی که دارای بینی گوشتی هستند، جراحان بینی معمولا با توجه به ویژگی هایی که این نوع بینی دارد در جراحی بینی گوشتی به آن ها مدل بینی طبیعی را پیشنهاد می دهند تا بهترین نتیجه را از انجام جراحی بینی به دست آورند.

ویژگی های جراحی بینی طبیعی چیست؟

 • در عمل بینی به صورت طبیعی چین های اطراف بینی حفظ می شود.
 • نوک بینی زیاد سربالا و نوک تیز نمی شود.
 • در این مدل بینی قوسی بر روی بینی وجود ندارد یا به صورت  نا محسوس وجود دارد.
 • سوراخ های بینی حالت طبیعی خود را دارند.

 

جراحی بینی طبیعی

 

جراحی بینی طبیعی چگونه انجام می شود؟

در جراحی زیبایی بینی به صورت طبیعی ، پس از انتخاب یک جراح بینی خوب و مجرب ، او با یکی از تکنیک های جراحی بینی باز یا جراحی بینی بسته اقدام به اعمال تغییرات بر روی بینی می کند.

در جراحی بینی باز یک برش کوچک برای جدا کردن پوست از اسکلت بر روی کلوملا ایجاد می شود و پس از جدا کردن پوست از اسکلت بینی تغییرات مورد نیاز اعمال می گردد.

در این روش جراحی زیبایی بینی ، جراح بینی دید مستقیم برای اعمال تغییرات بر روی بینی دارد و احتمال غیر قرینگی کاهش می یابد.

اما در جراحی بینی به روش بسته هیچ برشی بر روی بینی ایجاد نشده و تمامی برش ها در داخل بینی زده می شود.

بهترین جراح بینی طبیعی :

 • از آن جا که جراحی زیبایی بینی یک عمل اورژانسی محسوب نمی شود پس فرد زمان کافی برای تحقیق و انتخاب یک جراح بینی خوب را دارد.
 • برای انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل جستجو نمایید.
 • پس از انتخاب جراح بینی مورد نظر برای مشاوره به مطب او رفته و انتظارات خود را از جراحی بینی به او بگویید تا او بتواند به درستی شما را راهنمایی کند.
 • حتما برای اطمینان از انتخاب خود نمونه کارهای جراح بینی مورد نظر را مشاهده کنید.
 • به این نکته توجه داشته باشید که به خاطر هزینه به هر جراح بینی مراجعه نکنید.

 

جراحی بینی طبیعی

 

عمل بینی طبیعی مردانه :

آقایان زمانی که برای جراحی بینی مراجعه می کنند می خواهند که جذبه و حالت مردانگی چهره شان بعد از جراحی زیبایی بینی تغییر نکند به همین علت بیشتر آقایان اقدام به جراحی بینی طبیعی می کنند.

اقدامات قبل از جراحی بینی طبیعی

 1. به دلیل اهمیت بسیار زیاد جراح بینی در رضایت بخش بودن نتیجه عمل زیبایی بینی ، اولین اقدام انتخاب یک جراح بینی خوب است که در زمینه جراحی بینی طبیعی تبحر زیادی داشته باشد.
 2. بعد از اینکه تحقیقات لازم را انجام داده و یک جراح بینی مجرب را انتخاب کردید، طی جلسه مشاوره ترتیب داده شده در رابطه با توقعاتتان از جراحی بینی با ایشان به گفتگو بپردازید.
 3. مطلع نمودن جراح بینی از مواردی همچون بیماری های مزمنی که به آن ها مبتلا هستید، حساسیت های دارویی و غذایی و داروهای خاص مصرفی تان لازم و ضروری است.
 4. جراحان بینی برای بررسی نسبت تناسب اجزای صورت شما، یکسری عکسبرداری را برای تان تجویز می کنند که حتماً باید آن ها را انجام دهید.
 5. انجام تست بارداری و آزمایشات دیگری که جراح بینی برای اطلاع از سلامت شما برای تان تجویز میکند، ضروری است.
 6. قبل از جراحی بینی به مدت 8 ساعت چیزی میل نکرده و یک شام بسیار سبک میل کنید.
 7. به مدت 2 هفته از کشیدن سیگار که موجب کم شدن میزان اکسیژن خون می گردد بپرهیزید.
 8. رقیق شدن خون عارضه ای است که در اثر مصرف داروهایی مانند وارفارین ایجاد می شود، لازم است به مدت 2 ماه قبل از جراحی بینی از مصرف اینگونه داروها اجتناب نمایید.

 

جراحی بینی طبیعی

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی

 1. بیمار بعد از جراحی بینی به اتاق ریکاوری منتقل شده وتا چند ساعت از خوردن و آشامیدن منع می شود.
 2. بعد از گذشت چند ساعت بیمار مجاز به نوشیدن مقداری آب و آبمیوه های طبیعی می باشد.
 3. بیمار در روزهای ابتدایی باید غذاهای نرم مصرف کند.
 4. به هیچ وجه از موادغذایی سفت استفاده نکنید.
 5. چند بالشت در هنگام خواب در زیر سر خود بگذارید.
 6. کارهای سنگین انجام ندهید.
 7. سر خود را به سمت پایین خم نکرده و در هنگام عطسه کردن دهان خود را تا حد ممکن باز کنید تا حداقل فشار ممکن به بینی تان وارد شود.

 

جراحی بینی طبیعی

 

عوارض جراحی بینی طبیعی

افراد معمولاً قبل از جراحی بینی سوالات زیادی در رابطه با این جراحی زیبایی از پزشک خود پرسیده و نگرانی های زیادی دارند که عمده نگرانی آن ها در رابطه با عوارض ناشی از جراحی می باشد.

نکته ای که افراد باید در رابطه با این موضوع مد نظر قرار دهند این است که نه تنها جراحی بینی بلکه هر روش جراحی درمانی یا زیبایی که لازمه انجام آن ایجاد برش بر روی پوست و تغییر در بافت های بدن باشد با یکسری عوارض برای افراد همراه خواهد بود که البته عوارض ناشی از جراحی بینی به مراتب بسیار کمتر از سایر روش های جراحی می باشد.

انواع عوارض جراحی بینی

عوارض جراحی بینی به دو دسته ذیل تقسیم می گردند:

عوارض عمومی :

این عوارض که شامل درد، کبودی، التهاب و تورم هستند کاملاً موقتی و بعد از جراحی شایع هستند و بعد از مدتی برطرف خواهند. بروز این عوارض اجتناب ناپذیر بوده و در تمامی بیماران بعد از جراحی و البته با شدت متفاوت بروز خواهد کرد. دلیل تفاوت شدت این عوارض عوامل مختلفی همچون نوع بینی ، میزان ایرادات بینی، ویژگی های بدنی فرد و همچنین میزان تبجر جراح می باشد.

با داشتن رژیم غذایی مناسب، نحوه خوابیدن و استحمام درست، رعایت اقداماتی همچون پرهیز از مصرف نوشیدن های الکلی و دخانیات، زدن چسب بر روی بینی و غیره می توانید در روند رفع این عوارض تسریع ایجاد کنید.

 

 

 

عوارض غیرعمومی :

همانطور که از نام آن پیداست در همه افراد بروز نکرده و در بیشتر موارد دلیل بروز چنین عوارضی عدم انتخاب پزشکی متبحر و مجرب و همچنین عدم توجه به رعایت نکات مراقبتی بعد از جراحی می باشد. چسبندگی بینی و بروز مشکلات تنفسی از جمله عوارضی هستند که بروز آن ها بعد از جراحی شایع نبوده ولی احتمال بروز آن ها وجود دارد.

بیشتر نارضایتی افراد از جراحی بینی به تغییرات ایجاد شده در بینی و فرم بینی بعد از جراحی بینی مربوط می شود. اگر جراح به خوبی با آناتومی و ساختار بینی آشنا بوده و کاملاً بر تکنیک های جراحی مسلط باشد احتمال بروز چنین نارضایتی هایی به حداقل خواهد رسید.

البته باید این را هم گفت که در برخی موارد با وجود درخشان بودن نتایج و تغییرات ایجاد شده، باز فرد بنا به دلایل متعددی همچون داشتن انتظارات غیرمنطقی، بیش از حد کمال گرا و وسواس بودن از نتایج حاصل شده ابراز نارضایتی می کند که این موضوع دیگر به تبحر و مهارت جراح ارتباطی ندارد.

هزینه جراحی بینی طبیعی چقدر می باشد؟

هزینه جراحی بینی با توجه به دستمزد بهترین جراح بینی ، هزینه بیمارستان ، هزینه آزمایشات و داروها و غیره تعیین می شود.