مراقبت های بعد از تزریق چربی به صورت از اهمیت بالایی برخوردار هستند. امروزه تزریق چربی به صورت به عنوان یک پروسه جوانسازی ، افراد زیادی را به خود جذب کرده است. طی این پروسه جراح از چربی های موضعی و اضافه دیگر نواحی بدن فرد برای تزریق استفاده می نماید. این امر خود احتمال بروز عارضه را نیز کاهش می دهد. تزریق چربی ، تحت نظر دکتر کیوان خوشخو و رعایت دستورالعمل ارائه شده از جانب ایشان ، شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند.

مراقبت های بعد از تزریق چربی

در طول پروسه تزریق دو مرحله ساکشن و پیوند چربی وجود دارد. به همین منظور مراقبت های بعد از آن ، هم به محل برداشت و هم به محل تزریق مربوط می شود.

دوره ریکاوری و مراقبت های بعد از تزریق چربی

بعد از اتمام پروسه، بروز درد نسبی مورد انتظار است که البته با مصرف داروهای تجویز شده قابل کنترل می باشند. 48 ساعت پس از تزریق ، درد ناشی شده رو به کاهش می رود. در صورت تشدید درد در این بازه، حتما با پزشک معالج تماس حاصل فرمایید.

به منظور جلوگیری از تشکیل لخته خون و همچنین کمک به کاهش ورم در محل برداشت چربی، جراح توصیه می کند که تا 3 هفته از گن های مخصوص استفاده کنید. در 2 الی 3 روز اول ترشحاتی از محل برش های ساکشن چربی خارج می شوند که البته امر غیرطبیعی نیست.

بعد از یک الی 2 روز مانعی برای پرداختن به فعالیت های سبک مانند پیاده روی ، وجود ندارد. این عمل به جریان خون کمک کرده و به روند بهبودی برش های محل ساکشن چربی سرعت می بخشد.

نکات و مراقبت های پس از تزریق چربی

پس از جراحی ، در محل تزریق ، ورم و کبودی قابل توجهی مشاهده می شود و این علائم در دو روز بعدی به اوج خود می رسند. سپس با گذشت 72 ساعت به سرعت برطرف می شوند. به منظور کاهش ورم ، به مدت 4 هفته ، هنگام خواب و استراحت زیر سر خود دو بالش قرار دهید.

بعد از این پروسه ، تنها از داروهای آنتی بیوتیک و مسکن تجویز شده استفاده نمایید. در ضمن تا 2 هفته داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی و آسپیرین مصرف نکنید ؛ زیرا افزایش خونریزی را به همراه دارند. در بازه زمانی مصرف آنتی بیوتیک ، از مصرف نوشیدنی الکلی اجتناب کنید.

حداقل به مدت 10 الی 14 روز پس از پروسه، سیگار کشیدن و استعمال دخانیات را ترک نمایید. در غیر این صورت روند نقاهت بسیار آهسته پیش می رود و احتمال بروز عفونت تا حدودی افزایش می یابد.

جهت کاهش ورم صورت می توانید از کمپرس سرد استفاده نمایید اما دقت داشته باشید که آن را مستقیم بر روی محل مورد نظر قرار ندهید. در 24 ساعت ابتدایی کمپرس را در طول روز ، 4 الی 6 مرتبه بر روی محل تزریق قرار دهید.

تا چندین روز پس از پروسه، به هیچ عنوان محل تزریق را مالش یا ماساژ ندهید. همچنین بر روی شکم نخوابید وهنگام خواب ، صورت خود را بر روی بالش فشار ندهید.

24 ساعت بعد از پیوند چربی به صورت ، می توانید صورت تان را با استفاده از شوینده های ملایم شستشو دهید و با استفاده از یک حوله تمیز و بهداشتی با ضربات بسیار آرام و بدون وارد کردن فشار اضافی پوست خود را خشک کنید.

وزن تان را ثابت نگه دارید. زیرا کاهش وزن ، از میزان چربی تزریق شده به صورت می کاهد. به میزان کافی آب و مایعات بنوشید و بدن خود را هیدراته نگه دارید.