لیفت گردن و صورت از جمله پروسه هایی است که در رفع آثار پیری پوست ، بسیار مؤثر هستند. جراحی لیفت گردن یک پروسه زیبایی است که هدف آن حذف پوست و چربی اضافی اطراف خط فک و گردن می باشد. در بسیاری از افراد با افزایش سن ، پوست گردن خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و دچار افتادگی می شود. در این شرایط جراحی لیفت گردن می تواند راه حل مطلوبی برای برطرف کردن آثار پیری آن ناحیه ، مد نظر قرار گیرد. با مراجعه به دکتر کیوان خوشخو ، می توانید جوانی پوست خود را مجدداً بدست آورید.

جراحی لیفت گردن

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای جراحی لیفت گردن محسوب می شوند؟

به طور کلی افرادی که می خواهند در جهت انجام این جراحی اقدام نمایند ، باید از سلامت عمومی مطلوبی برخوردار بوده و سیگار کشیدن از عادت های روزانه آنان نباشد. زنان و مردانی که در دهه 40 سالگی یا اواخر دهه 50 سالگی خود هستند ، کاندیدهای بسیار مطلوبی برای جراحی لیفت گردن به حساب می آیند.

اقدامات قبل از جراحی لیفت گردن

چند روز قبل از عمل ممکن است پزشک از شما بخواهد ، مصرف آسپرین یا سایر داروهای رقیق کننده خون را متوقف کنید.

از آنجا که سیگار کشیدن باعث افزایش چین و چروک های پوست شده و در ادامه ، دوره نقاهت را کند می کند ، توصیه پزشک این است که قبل از لیفت گردن سیگار را ترک نمایید.

در طول پروسه جراحی لیفت گردن چه مواردی در انتظارتان است؟

قبل از قرار گرفتن تحت جراحی لیفت گردن ، پزشک معاینات لازم را جهت اطمینان از سلامت عمومی فرد انجام داده و راجع به خواسته های فرد از انجام پروسه به مشاوره می دهد.

همچنین جراح اطلاعات لازم در مورد متد جراحی ، مراقبت های پس از آن و اثرات جانبی احتمالی بعد از لیفت گردن را در اختیار فرد متقاضی می گذارد.

در صورت نیاز در کنار پروسه لیفت گردن می توانید تحت روندهای زیبایی دیگری همچون جراحی پلک یا لیفت ابرو قرار بگیرید.

نحوه انجام پروسه

مرحله اول – بیهوشی

جراحی لیفت گردن ممکن است تحت بیهوشی عمومی یا تزریق داروی آرام بخش به همراه بی حسی موضعی انجام پذیرد.

مرحله دوم- ایجاد برش ها

در روش معمول و سنتی لیفت گردن ، برش ها در پشت لاله گوش و زیر چانه ایجاد می شوند. در برخی از متدها نیز ممکن است برش ها پشت سر، در راستای رستنگاه مو یا تنها پشت گوش ایجاد گردند. به طور کلی محل برش ها به تکنیک بکار گرفته شده توسط جراح و میزان لیفت مورد نیاز ، بستگی دارد.

مرحله سوم- فشرده و لیفت ماهیچه های پوستی گردن

در افراد پا به سن گذاشته ، معمولاً عضلات پلاتیسما (ماهیچه پوستی گردن) از یکدیگر فاصله می گیرند. به همین جهت پوست گردن مقاومت خود را از دست داده و به افتادگی دچار می شود.

جراح با استفاده از بخیه ، این عضلات را مجدداً به یکدیگر نزدیک می کند. در صورت لزوم بخش از ماهیچه نیز برداشته می شود.

مرحله چهارم- پوست اضافی

پس از استحکام بخشیدن به عضلات پلاتیسما ، پوست های اضافی گردن برش داده می شوند.

مرحله پنجم- اصلاح محل قرارگیری بافت و پوست

در نهایت بافت و پوست گردن در محل مناسب قرار می گیرند تا حالت افتاده در آن ناحیه برطرف شود. پس از آن محل برش ها با استفاده از نخ بخیه جذبی یا غیر قابل جذب ، بسته می شوند.

گاهی اوقات برای لیفت گردن و برداشتن چربی های اضافی آن می توان از روش لیپوساکشن کمک گرفت. بدین صورت که جراح برش های کوچکی را در پشت گوش ها و زیر چانه ایجاد می کند. سپس با بکارگیری تکنولوژی تخلیه چربی ، چربی های اضافی موجود در نزدیکی فک و زیر چانه را ساکشن می کند.

دوره ریکاوری و مراقبت های بعد از جراحی لیفت گردن

  • پس از عمل لیفت گردن ، بروز ورم و کبودی امری محتمل است. بهتر است بعد از جراحی ، به منظور کمک به کاهش ورم ، از گن طبی و فشرده استفاده نمایید.
  • همچنین هنگام خواب و استراحت دو بالش زیر سر خود قرار دهید و از تکان دادن یا خم کردن سر و گردم اجتناب کنید.
  • تا کسب بهبودی کامل به طور مستقیم در معرض نور خورشید قرار نگیرید.
  • در ضمن بهتر است در روزهای ابتدایی از لباس هایی با یقه گشاد یا دکمه دار استفاده کنید.

آیا جراحی لیفت گردن درد دارد؟

هر عمل جراحی با کمی درد ، تورم ، کبودی همراه است، اما چون طی عمل بیمار بیهوش است دردی متوجه نمی شود، و پس از جراحی نیز با داروهای تجویز شده پزشک میزان درد کنترل می شود. پس جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

نتیجه جراحی لیفت گردن

ممکن است چند هفته تا چند ماه طول بکشد تا تورم و کبودی به طور کامل از بین برود. اثر برش های جراحی حدود به 6 ماه نیاز دارند تا کاملاً محو شوند. پس از این مدت نتیجه نهایی نمایان می گردد.
جراحی لیفت گردن از روند طبیعی افزایش سن جلوگیری نمی کند اما بروز آثار پیری را به تعویق می اندازد.

هزینه جراحی لیفت گردن

بسیاری از افراد که قصد انجام این جراحی را دارند سوال اولیه شان این هست که هزینه انجام آن چقدر می باشد؟

برای دانستن هزینه انجام این جراحی بهترین راه مراجعه به مطب یا برقراری ارتباط از راه های ارتباطی همچون اینستاگرام ، وب سایت ، تماس با مطب است.