جراحی بینی در زنان جزء رایج ترین جراحی های زیبایی می باشد، بانوانی که قصد انجام این جراحی را دارند بهتر است پیش از اقدام به جراحی بینی اطلاعاتی درباره آن داشته باشند.

جراحی بینی در زنان

جراحی زیبایی بینی بر روی دو نوع بینی استحوانی و بینی گوشتی انجام می شود.

بینی گوشتی به بینی گفته می شود که دارای پوست ضخیم و اسکلت ضعیف باشد، بانوانی که دارای این نوع بینی هستند به این نکته توجه کنند که برای انجام جراحی زیبایی بهتر است برای به دست آوردن نتیجه ایده مدل بینی طبیعی را انتخاب کنند.

اما بینی استخوانی به بینی گفته می شود که دارای پوست نازک و اسکلت محکم باشد، بانوانی که دارای این نوع بینی هستند در جراحی بینی می توانند مدل بینی طبیعی ، فانتزی و غیره را انتخاب کنند و نتیجه خوبی به دست آورند.

تفاوت جراحی بینی در زنان و مردان

در مقاله جراحی بینی در مردان به طور جامع درباره تفاوت جراحی بینی در زنان و مردان توضیحاتی را مطرح نموده ایم که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به آن مراجعه کنید.

جراحی بینی در زنان

عمل جراحی بینی در زنان

 • زنانی که اقدام به جراحی می کنند می خواهند که بینی شان ظریف تر و کمی سربالا تر شود، معمولا این گروه از متقاضیان این جراحی ، مدل بینی طبیعی یا فانتزی را انتخاب می کنند.
 • در بینی طبیعی زاویه بین بینی و لب حدود 95 الی 100 می باشد در حالی که در جراحی بینی فانتزی این زاویه حدود 100 الی 105 درجه است.
 • بانوان هنگام انجام این جراحی بهتر است مدل بینی را انتخاب کنند که متناسب با آناتومی صورت آن ها باشد تا باعث زیباتر شدن چهره شان شود.
 • همچنین بهتر است برای اینکه نتیجه ایده آلی را از جراحی دماغ به دست آورید به بهترین جراح بینی مراجعه کنید.

انتخاب بهترین جراح بینی برای جراحی بینی در زنان

 • برای انتخاب بهترین جراح بینی می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل بهترین جراح بینی را جستجو کنید.
 • پس از تهیه لیستی از بهترین جراحان بینی درباره آن ها تحقیق کرده و برای مشاوره نزد بهترین آن ها بروید.
 • در جلسه مشاوره تمامی انتظارات خود را از انجام این جراحی به جراح بینی مورد نظر بگویید تا او بتواند شما را به درستی راهنمایی کند.
 • حتما برای اطمینان از انتخاب خود نمونه کارهای جراح بینی مورد نظر را مشاهده کنید.
 • برای مشاهده نمونه کارهای دکتر کیوان خوشخو می توانید به صفحه اینستاگرام یا گالری تصاویر وب سایت ایشان مراجعه کنید.
 • میزان رضایت بیماران جراح بینی مورد نظر را بسنجید.

جراحی بینی در زنان

اقدامات قبل از جراحی بینی در زنان

در ابتدا باید بگوییم نکاتی که خانم ها باید پیش از جراحی رعایت نمایند کاملاً مشابه نکاتی است که آقایان ملزم به رعایت آن ها هستند. رعایت این نکات از بروز بسیاری از مشکلات در حین جراحی جلوگیری کرده و احتمال موفقیت آمیز بودن نتیجه جراحی بینی را تا حد زیادی بالا می برد. از جمله مهم ترین دستورالعمل هایی که افراد باید قبل از جراحی رعایت نمایند عبارتنداز:

 • ابتدا از داشتن شرایط لازم برای جراحی در خود اطمینان حاصل نمایید. برخورداری از سلامت روحی و جسمی، داشتن توقعات واقع بینانه از نتایج جراحی و باردار نبودن از جمله شرایط لازم برای این جراحی زیبایی می باشد.
 • پزشکان به منظور بررسی وضعیت بیمار، بررسی بینی و تعیین بهترین فرم بینی برای بیمار و همچنین آگاهی از انتظارات او جلسه مشاوره ای قبل از جراحی را برای آن ها تدارک می بینند که افراد در این جلسات باید جراح خود را از مسائلی همچون سابقه ابتلا به بیماری های مزمن، مصرف داروهای خاص آگاه نموده و در رابطه با انتظاراتی که از نتیجه جراحی بینی دارند با ایشان صحبت نمایند.
 • مصرف داروهایی همچون آنتی بیوتیک ها، داروهای رقیق کننده خون همچون بروفن و آسپرین، راکوتان، برخی داروهای گیاهی و همچنین ویتامین  E جراحی بینی را به مخاطره خواهد انداخت. از همین رو لازم است تا افراد به مدت 14 روز پیش از جراحی از مصرف این داروها خودداری نمایند.
 • قطع مصرف نوشیدنی های حاوی الکل و استعمال دخانیات به مدت 2 هفته پیش از جراحی الزامی می باشد لذا مصرف آن ها موجب کاهش میزان اکسیژن موجود در خون شده و ممکن است در حین جراحی مشکل ساز شود.
 • آزمایشات و عکسبرداری هایی را که پزشک به منظور بررسی وضعیت سلامت، بررسی مشکلات موجود در بینی، بررسی تناسب میان اجزا و انتخاب بهترین فرم بینی برای تان تجویز می نماید را در اولین فرصت انجام داده و به ایشان تحویل دهید.
 • هنگام مراجعه برای عمل بینی تان به هیچ عنوان لاک نزده و بر روی ناخن های خود از ناخن مصنوعی استفاده نکنید؛ در صورت داشتن ناخن مصنوعی یا کاشت ناخن لازم است تا حداقل دو تا از آن ها از روی ناخن ها برداشته شوند.
 • از داشتن آرایش و به همراه داشتن زیور آلات هنگام مراجعه برای عمل زیبایی بینی خودداری نمایید.
 • خالی بودن معده در حین جراحی ضرورت دارد. لذا به مدت 8 ساعت قبل از جراحی بینی چیزی نخورید و شب قبل از جراحی شام بسیار سبکی میل نمایید.

مدل بینی فانتزی در جراحی بینی زنان

برخلاف آقایان که به دلیل ویژگی های ظاهری شان به هیچ عنوان کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی فانتزی نیستند ولی خانم ها از نظر جنسیتی محدودتی برای انتخاب این فرم از بینی ندارند.

بینی فانتزی بر روی پل خود دارای قوس بوده، زاویه بین لب و بینی در این فرم بین 100 تا 105 درجه می باشد و همچنین این فرم از بینی بسیار کوچک می باشد.

سوالی که شاید برای تان پیش بیاید که آیا همه خانم ها کاندید مناسبی برای این جراحی هستند؟

پاسخ منفی است، انجام جراحی بینی فانتزی نیازمند وجود شرایط خاصی است که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم:

کوچک بودن اجزای صورت :

بینی در صورتی موجب زیبایی و جذابیت هرچه بیشتر چهره می شود که با صورت و اجزای موجود در آن بیشترین تناسب را داشته باشد.

بینی فانتزی به دلیل ظریف و کوچک بودن با صورت های کوچکی که اجزای ظریفی دارند تناسب دارد، بدیهی است که بینی فانتزی مناسب صورت های بزرگ نبوده و هیچ هماهنگی با آن ها ندارد.

کم بودن فاصله لب و بینی :

بیش از اندازه زیاد بودن فاصله میان لب و بینی موجب نازیبایی افراد می شود. بنابراین اگر فاصله لب و بینی تان زیاد است بهتر است قید فرم فانتزی را بزنید. زیرا نوک آن سربالا بوده و این امر موجب بیشتر شدن فاصله میان لب و بینی می شود.

سلیقه افراد :

زیبایی از نظر هر فرد تعریف متفاوتی دارد. برخی صورت های عروسکی و کوچک را زیبا دیده و برخی دیگر زیبایی را در سادگی و طبیعی بودن می دانند. بدیهی است که فرم مناسب افراد دسته اول فرم فانتزی و فرم طبیعی مناسب ترین فرم برای افرادی است که معتقدند طبیعی بودن بهترین معیار زیبایی است و خواستار این هستند که بینی شان به گونه ای جراحی شود که افراد متوجه جراحی بینی شان نشوند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی در زنان :

 1. برای به دست آوردن نتیجه ایده آل از جراحی زیبایی بینی حتما مراقبت های بعد از جراحی بینی را رعایت کنید.
 2. بیمار داروهایی را که جراح بینی تجویز نموده است را به طور مرتب استفاده کند.
 3. بعد از جراحی زیبایی بینی برای کاهش تورم و کبودی از کمپرس یخ استفاده کنید.
 4. حدالامکان از رفتن به مکان های شلوغ که امکان برخورد ضربه به بینی وجود دارد پرهیز نمایید.