جراحی بینی یا رینوپلاستی از جمله پرطرفدارترین جراحی های زیبایی محسوب می شود به همین علت در این مقاله می خواهیم به موضوع جراحی بینی در افراد سیگاری بپردازیم.

افرادی که سیگار و قلیان استعمال می کنند سوالات زیادی درباره اینکه می توانند جراحی انجام دهند می پرسند؟

باید به آن ها بگوییم که بله آن ها نیز می توانند جراحی انجام دهند اما باید مواردی را قبل و بعد از جراحی رعایت کنند تا دچار مشکلی نشوند.

جراحی بینی در افراد سیگاری

نکاتی درباره جراحی بینی در افراد سیگاری

افراد سیگاری معمولا با مشکلاتی در دیواره عروقی خود مواجه هستند که باعث تنگی رگ های خونی می شود و همین موضوع باعث می شود فرد در هنگام جراحی دچار مشکل شود این مشکلات عبارتند از:

تنگی عروق خونی باعث اختلال در گردش خون شده و روند بهبودی را کندتر می کند.

همچنین باید بگوییم که فرد سیگاری هنگام جراحی به دلیل استفاده از داروهای بیهوشی میزان کربن مونو اکسید در بدن او افزایش یافته و باعث تغییر ریتم و تپش قلب می شود.

اما جای نگرانی نیست افراد سیگاری اگر به مدت دو هفته قبل از عمل بینی از کشیدن سیگار و غیره خودداری کند وضعیت عروق خونی او مشابه عروق خونی یک فرد غیر سیگاری می شود.

چند روز پس از عمل بینی می توان سیگار کشید ؟

در پاسخ این سوال باید بگوییم که افراد سیگاری می توانند پس از گذشت دو هفته سیگار بکشند اما قبل از آن بهتر است برای معاینه به جراح بینی خود مراجعه کنید و پس از آن اقدام به کشیدن سیگار نمایید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی در افراد سیگاری

  • همانطور که گفته شد بیمار تا دو هفته بعد از رینوپلاستی نباید سیگار ، قلیان و غیره بکشد.
  • داروهایی را که پزشک تجویز نموده است را به صورت مرتب استفاده کند.
  • از رفتن به مکان های شلوغ که امکان برخورد ضربه با بینی وجود دارد پرهیز کند.
  • هنگام استراحت و دراز کشیدن دو بالشت زیر سر خود قرار دهد.
  • از خوردن غذاهای سفت که نیاز به جویدن زیاد دارد پرهیز کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مراقبت های قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی می توانید به مقالات جامعی که تهیه شده و در وب سایت موجود است مراجعه کنید.

جراحی بینی در افراد سیگاری