جراح بینی

جراح بینی و نحوه عملکردش نقش بسزایی را در نتیجه جراحی زیبایی بینی ایفا خواهد نمود و انتخاب جراح بینی از اولین و ابتدایی ترین اقدامات قبل از عمل بینی می باشد.

هدف کلی از جراحی زیبایی بینی ایجاد چهره ای زیبا و متناسب با دیگر اجزای صورت می باشد.

جراح بینی با تجربه به کسی گفته می شود که با کمک علم پزشکی و تجربه خود مطلوب ترین نتیجه جراحی را برای فرد رقم بزند.

جراحی بینی نوعی جراحی زیبایی پلاستیک است که با هدف برطرف کردن ایرادات ظاهری و حفظ عملکرد طبیعی بینی انجام می شود.

جراحی بینی عملی اورژانسی نمی باشد به همین دلیل افرادی که تصمیم به جراحی بینی خود می گیرند زمان لازم را برای تحقیق و بررسی و انتخاب بهترین جراح بینی را دارند.

انتخاب جراح بینی از انتخاب های سرنوشت ساز زندگی افرادی است که تصمیم به جراحی بینی خود دارند به این خاطر که اگر بینی توسط جراح کم تجربه عمل شود فرد بالاجبار باید بعد از یکسال که ترمیم اولیه بینی تثبیت شد اقدام به جراحی بینی ترمیمی نماید.

جراح بینی

مراحل انتخاب جراح بینی

 1. ابتدا مقالات در مورد جراحی بینی را در سایت های پزشکی مطالعه نمایید تا با دید بازتر اقدام به جراحی نمایید و با توجه به نوع و ساختار بینی انتظارات معقولانه ای از نتیجه جراحی بینی خود داشته باشید.
 2. از جراحان بینی لیستی تهیه نمایید و با مراجعه به سایت پزشکان در اینترنت از میزان تحصیلات و تجارب و تخصص جراح بینی اطلاعات کسب نمایید.
 3. فرد می تواند در سایت پزشک با مراجعه به آرشیو گالری تصاویر عکس های قبل و بعد از جراحی بینی بیماران قبلی را مشاهده نمایید.
 4. فرد با مراجعه حضوری به مطب می تواند بعد از مشاوره با جراح بيني با بیماران قبلی صحبت نموده و از میزان رضایت آنها از انجام جراحی بینی مطلع شود.

خصوصیات جراح بینی

 • تغییر شکل و استخوان بینی را متناسب با آناتومی بینی ایجاد نماید.
 • سلامت بیمار را اولویت کار خود قرار دهد.
 • قادر به انجام جراحی انواع بینی با مشکلات مختلف باشد.
 • باید با صبر و حوصله به انتظار فرد از جراحی بینی توجه نماید و با توجه به نوع و ساختار بینی دیدگاه کلی از نتیجه جراحی بینی به فرد بدهد که بتواند در مورد عمل بینی خود تصمیم بگیرد.

انواع بینی

با توجه به میزان ضخامت غضروف ها و پوست بینی ، بینی ها را به دو نوع تقسیم می نمایند:

 • بینی گوشتی : پوست بینی های گوشتی ضخیم بوده و استخوان های آن ها ظریف می باشند.
 • بینی استخوانی : پوستی بینی های استخوانی نسبت به بینی های گوشتی نازک تر بوده و غضروف ها و استخوان های آن ها بسیار قوی و مستحکم می باشند.

عمل دماغ های گوشتی به دلیل ویژگی های آن، یعنی داشتن پوست ضخیم و غضروف های ظریف، به مراتب سخت از عمل دماغ های استخوانی است.

 

 

جراح بینی

 

اهداف عمل بینی

 • عمل جراحی بینی با اهداف درمانی : در جراحی بینی درمانی ، مشکلات موجود در عملکرد طبیعی بینی همچون پولیپ و انحراف بینی برطرف می گردد.
 • عمل جراحی بینی با اهداف زیبایی : در جراحی زیبایی بینی ، مشکلات و نواقص موجود در بینی که در ظاهر بینی اختلال ایجاد کرده و موجب نازیبایی فرد می شود، همچون افتادگی بیش از حد نوک بینی و قوز بینی برطرف می گردد.

روش های جراحی بینی

 • عمل بینی به روش بسته : در جراحی بینی بسته ، تمامی برش های لازم برای انجام اصلاحات و رفع ایرادات و مشکلات موجود در بینی ، در داخل بینی ایجاد شده  و پوست بینی توسط ابزار های مخصوص بالا نگه داشته می شود.
 • عمل بینی به روش باز : در جراحی بینی باز ، علاوه بر برش های داخلی برش بسیار کوچکی نیز بر روی ناحیه کلوملا ایجاد می شود. در عمل بینی باز ، جراح بینی اشراف بیشتری بر ساختمان بینی دارد.

به همین دلیل اغلب جراحان بینی از این روش برای عمل دماغ استفاده می کنند.

هزینه جراحی بینی

تعیین هزینه عمل بینی به عواملی همچون دستمزد جراح بینی ، نوع بینی ، میزان ایرادات موجود در بینی و غیره بستگی دارد.

دکتر کیوان خوشخو پس از معاینه دقیق بینی بیمار، هزینه را خدمت او اعلام خواهد کرد.

درباره drkhoshkhoo

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *