یکی از انواع جراحی بینی که امروزه افراد بسیاری کاندیدای انجام آن هستند جراحی بینی گوشتی است، در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع و مفیدی را درباره جراحی بینی گوشتی به دست آورید.

خصوصیات بینی گوشتی شامل: نوک پهن، غضروف ضعیف، پوست ضخیم می باشد که حتی عموم نیز می توانند این نوع بینی ها را از بینی های استخوانی تشخیص دهند. اما میزان گوشتی یا استخوانی بودن بینی ها تنها توسط جراح بینی مشخص می شود.

بهترین جراح بینی گوشتی تهران

اگر به دنبال بهترین جراح بینی گوشتی تهران هستید ما به شما دکتر کیوان خوشخو را معرفی می کنیم. افرادی که تاکنون به ما برای انجام جراحی زیبایی مراجعه کرده اند از نتایج عمل خود رضایت کامل را داشته اند. شما نیز می توانید در صورت تمایل جراحی بینی گوشتی را با دکتر خوشخو تجربه کنید و از بهترین نتایج بهره مند شوید. جهت مراجعه با شماره هایی که در سایت وجود دارند تماس حاصل فرمایید.

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی

در بینی های استخوانی همانطور که در مقالات قبلی ذکر کردیم پوست بینی نازک تر است به همین دلیل به راحتی می توان جزئیات استخوانی را مشاهده کرد اما در بینی های گوشتی به دلیل ضخیم بودن پوست این امکان وجود ندارد.

نکاتی مهم درباره جراحی بینی گوشتی

اولین و مهم ترین نکته در رابطه با جراحی بینی گوشتی انتخاب جراح بینی مناسب است، زیرا جراح بینی که قصد انجام عمل بینی گوشتی را دارد باید علاوه بر مهارت و تجربه، هنر نیز داشته باشد تا بتواند نتیجه دلخواد بیمار را به وجود آورد.

نکته دوم صبور بودن است، افرادی که بینی گوشتی دارند به دلیل ضخامت پوست بینی شان مدت زمان جراحی در مقایسه با دیگر بینی ها طولانی تر می باشد.

تورم بینی های گوشتی در مدت زمان بیشتری در برابر بینی های استخوانی و معمولی باقی می ماند و این امر زمان بهبودی را طولانی تر می کند.

برای نتیجه گیری بهتر از عمل باید مراقبت های پس از آن را جدی بگیرید.

نتیجه جراحی بینی گوشتی

جراحی کردن بینی های گوشتی به دلیل داشتن پوستی با ضخامت زیاد و غضروف هایی با ضخامت کم، سخت بوده و جراح قدرت مانور زیادی در فرم دهی آن ندارد. این جراحی به طور معمول دارای دو نتیجه فانتزی و طبیعی است که بینی های گوشتی را نمی توان به فرم فانتزی جراحی کرد.

اقدامات قبل از جراحی بینی گوشتی

 1. اولین و مهم ترین اقدام انتخاب یک جراح بینی خوب است.
  بعد از انتخاب جراحی تان، او را از انتظاراتی که از انجام جراحی دارید باخبر کنید.
 2. متوقف نمودن مصرف مشروبات الکلی، قرص های رقیق کننده خون، استعمال دخانیات و قرص ویتامین E به مدت 2 هفته قبل از عمل رینوپلاستی ضروری است.
 3. شب قبل از جراحی دوش گرفته و به مدت 8 ساعت قبل از آن چیزی میل نفرمایید.
 4. توصیه می شود روز جراحی بینی گوشتی از لباس دکمه دار استفاده کنید تا بعد از عمل به راحتی بتوانید لباس خود را تعویض نمایید.
 5. روز جراحی خانم ها بدون هرگونه آرایش و لوسیون و آقایان بدون ریش و سبیل در محل جراحی حضور داشته باشند.
 6. توجه داشته باشید که مصرف دارو های رقیق کننده خون و ضد التهاب ، موجب افزایش ریسک خون ریزی بینی خواهد شد. استعمال دخانیات نیز اکسیژن رسانی به خون را با مشکل مواجه می کند.
 7. حداقل نیم ساعت قبل از زمان تعیین شده و به همراه یک نفر در محل جراحی حضور داشته باشید.
 8. از به همراه داشتن زیور آلات ، لاک ، ناخن مصنوعی و غیره خودداری نمایید.
 9. حداقل از یک هفته قبل از جراحی بینی گوشتی از خوراکی های مغذی و مایعات بیشتری استفاده کنید.

جراحی بینی گوشتی

راهنمای کامل کنترل تورم بعد از جراحی بینی گوشتی

رینوپلاستی که بعنوان یکی از پر طرفدارترین روندهای زیبایی صورت برای خلق پروفایل زیبا در چهره شما شناخته شده است، دارای عوارض جانبی می باشد که یکی از بارزترین آنها تورم است. سطح تورم بر حسب ویژگی های بدن بیمار و نیز دامنه گستردگی روند جراحی، متغیر بوده و پس از جراحی، در دوره ریکاوری، پزشک راهکارهایی را برای مدیریت آن در اختیار بیمار قرار می دهد. رعایت این رهنمودها، در بینی گوشتی، با توجه به بیشتر بودن سطح تورم بعد از عمل در آن، از اهمیت بیشتری برخوردار است.

برخی از این راهکارها عبارتند از:

 1. بالا نگه داشتن سر: در زمان استراحت، با گذاشتن چند بالش، سر خود را در موقعیت بالاتر نسبت به بدن قرار دهید.
 2. استفاده از کمپرس سرد: کمپرس یخ به دلیل تاثیر بر کاهش جریان خون، تورم را کاهش داده و باعث بهبود التهاب و کبودی می شود.
 3. آبرسانی به بدن: نوشیدن مقادیر زیاد مایعات به بیرون راندن سموم از بدن و کاهش تورم و سرعت یافتن فروکش کردن آن کمک می کند. همچنین باید رژیم کم سدیم را جهت جلوگیری از احتباس مایعات دنبال کنید. به غذای خود نمک اندکی اضافه کرده و از میان وعده های شور، دوری کنید.
 4. به بدنتان سخت نگیرید: در طول دو هفته اول بعد از جراحی، استراحت کنید و از هر آنچه باعث ایجاد استرس در شما می شود، بپرهیزید.
 5. از آرنیکا استفاده کنید: آرنیکا یک درمان گیاهی است که سابقه استفاده صد ساله در کاهش دادن درد، کبودی و تورم دارد.
 6. از نوشیدن الکل خودداری کنید: قطع مصرف الکل را دو هفته قبل از جراحی بینی گوشتی در تهران شروع کرده و تا دو هفته بعد از جراحی ادامه دهید. مصرف الکل در داروهای تجویز شده جهت مصرف برای کنترل درد و عفونت اختلال ایجاد کرده و باعث بهم خوردن تنظیمات فشار خون و التهاب می شود.

جراحی-بینی-گوشتی

تورم بعد از جراحی بینی گوشتی چقدر ماندگار است؟

تورم اولیه بعد از جراحی بینی گوشتی، در طول هفته اول، تشدید می شود ولی در طول ده روز متعاقب آن، به تدریج فروکش می کند. البته به دلیل احتباس مایع، بخشی از تورم در طول ماه های بعد از عمل، همچنان ماندگار بوده و گاهی یک سال زمان نیاز است تا تورم، به طور کامل فروکش کند. این سطح از تورم بسیار جزئی بوده و چندان توجه را به خود جلب نمی کند. بنابراین، اغلب پزشکان، مرحله مشاهده نتیجه نهایی جراحی زیبایی بینی را یک سال بعد از عمل، می دانند. با توجه به خاص بودن شرایط بینی های گوشتی، معمولاً تایم لاین لازم برای فروکش کامل تورم بعد از عمل، در این نوع بینی ها، طولانی تر است.

مزایای چسب زدن پس از جراحی بینی گوشتی

چسب زدن به بینی گوشتی دو مزیت زیر را به همراه دارد:

 • کاهش تورم
 • شکل گیری بهتر بینی
 • در طول دو هفته اول، چسب، تورم و شکل گیری بینی را تحت تاثیر قرار می دهد. از هفته دوم به بعد، چسب بینی تنها برای کاهش دادن تورم مورد استفاده قرار می گیرد.
 • بعلاوه، چسب بینی نوعی هشدار برای افراد اطراف شما برای جلوگیری از وارد آمدن هر گونه ضربه احتمالی به بینی می باشد.
 • در هنگام چسب زدن به بینی، بینی و گونه ها را با ملایمت، با آب گرم و صابون ملایم بشویید و با یک پد پنبه ای و الکل آن را تمیز کنید. از یک حوله نرم برای خشک کردن صورت استفاده کنید. چند دقیقه صبر کنید تا صورت کاملاً خشک شود. سپس شروع به زدن چسب به بینی خود نمایید.
 • برای چسب زدن به بینی، طبق دستورالعمل و آموزش پزشک، عمل کنید.

جراحی بینی گوشتی

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی

 • در روز های اول استراحت کنید.
 • از انجام فعالیت های سنگین بپرهیزید.
 • از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • از نمک به میزان کمتری استفاده کنید.
 • تا یک هفته که اسپلینت به روی بینی قرار دارد ، مراقب خیس و مرطوب نشدن آن باشید. در این مدت بهتر است حمام نروید اما در صورت لزوم از شستن سر خود امتناع نمایید. همچنین می توانید به صورت آرایشگاهی و به کمک فرد دیگری موهای خود را نیز بشویید.
 • رژیم غذایی خود را با مصرف مایعات و غذاهایی که نیاز به جویدن ندارند شروع کنید. نوشیدن آب کرفس و آناناس در بهبود زخم ها و سرعت بخشیدن به ترمیم بافت بینی بسیار موثر است.
 • حداقل تا دو ماه استفاده از عینک آفتابی و حتی طبی ممنوع می باشد. در صورت لزوم می توانید از لنز های تماسی نرم استفاده کنید.
 • رفتن به استخر ، سونا و جکوزی تا مدتی ممنوع می باشد.
 • حداقل تا دو هفته بعد از جراحی بینی گوشتی از استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل خودداری نمایید.
 • حداقل تا دو هفته فین و تخلیه بینی با شدت ممنوع است. این کار منجر به خون ریزی بینی خواهد شد.
 • به طبع بعد از جراحی ، پوست بینی حساس خواهد شد ، بنابراین تا مدتی در معرض تابش مستقیم خورشید قرار نگیرید و حتما از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.
 • از دارو هایی که پزشک تجویز نموده به صورت مرتب استفاده کنید و بدون هماهنگی با ایشان دارویی مصرف نکنید.
 • از رفتن به محل های شلوغ که امکان برخورد ضربه به بینی وجود دارد خودداری نمایید.
 • طاقباز بخوابید و از خوابیدن به شکم و پهلو خودداری نمایید، همچنین با استفاده از دو یا سه بالش سر خود را بالاتر از همیشه قرار دهید.
 • برای تمیز کردن دندان ها از مسواک نرم استفاده کنید.
 • استفاده از کمپرس یخ در کاهش تورم و کبودی بینی موثر می باشد.

فیلم جراحی بینی گوشتی

خمیازه کشیدن و خندیدن بعد از جراحی

از جمله سوالات شایعی که افراد در رابطه با مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی می پرسند در مورد خندیدن و خمیازه کشیدن می باشد. خمیازه کشیدن و خندیدن تاثیری بر نتیجه عمل ندارد و فرد به این علت نباید برای خود استرس و نگرانی ایجاد کند که البته در صورت امکان کمتر و کنترل شده باشد.

خوابیدن پس از جراحی

بهتر است تا افراد طی یک تا دو شب اول به پشت و به حالت طاقباز بخوابند به همین دلیل اولین شب بعد از جراحی به خصوص برای کسانی که عادت دارند به پهلو بخوابند شب نسبتاً سختی می باشد؛ تنفس فرد زمانی که او به پشت می خوابد راحت تر انجام می شود. برای اینکه به صورت ناخواسته به اطراف غلت نزنید می توانید در اطراف خود چند بالشت بگذارید. در چنین شرایطی بینی تحت فشار قرار نگرفته و آسیب نخواهد دید.

همچنین توصیه دکتر کیوان خوشخو بهترین جراح بینی گوشتی در تهران به بیماران این است که در این مدت، زیر سر خود نیز 2 یا چند بالشت قرار داده و با این کار آن را از سطح بدنشان بالاتر نگه دارند؛ هنگامی که سر در وضعیتی بالاتر از بدن قرار می گیرد تورم و کبودی بینی سریع تر فروکش کرده و از لخته شدن خون جلوگیری می شود.

ورزش کردن بعد از عمل بینی گوشتی

درک باید ها و نباید های بعد از جراحی بینی گوشتی، مثل هر جراحی دیگری حائز اهمیت بوده و باید بعد از رسیدن به شرایط نرمال، فعالیت های خود را از سر بگیریم. در خصوص ورزش کردن بعد از عمل این نوع بینی، ملاحظات ویژه ای وجود دارد که به ذکر آنها می پردازیم.

 • ورزش های عمومی

وقتی از ورزش های عمومی صحبت می کنیم، هدف، آگاه کردن شما از اجتناب در شرکت کردن در فعالیت های سنگین، به مدت 4 الی 5 هفته بعد از جراحی بینی گوشتی می باشد. بعد از این دوره، شما باید با احتیاط ورزش کردن را از سر بگیرید. ورزش کردن، فشار خون را افزایش می دهد و همین امر می تواند باعث افزایش سطح تورم شود، در حالیکه، بعد از عمل خصوصاً عمل بینی گوشتی، کاهش دادن تورم، یکی از اهداف مورد تمرکز می باشد.
انجام برخی ورزش های سبک، در طول دوره پیشرفت فرایند بهبود، بلامانع است، ولی ورزش در سطح متوسط تا سنگین، در طول یک دوره 4 الی 5 هفته ای ممنوع می باشد.

 • ورزش های برخوردی

در واقع لازم به تذکر نیست که اجتناب از ورزش های برخوردی بعد از جراحی بینی گوشتی، تا چه اندازه حائز اهمیت است. مشخص است که انجام ورزش هایی از قبیل بوکس، و کلیه ورزش هایی که در آن احتمال وارد آمدن ضربه به بینی وجود داشته باشد، تا 6 هفته بعد از عمل بینی گوشتی، به شدت ممنوع است. بعد از این دوره، بازهم بهتر است همچنان اجتناب از انجام این گونه ورزش ها ادامه یابد. بوکس و برخی ورزش های برخوردی، مواردی هستند که وارد آمدن ضربه به بینی در آنها، به هیج وجه قابل پیش بینی نمی باشد. بنابراین، می توانند بعنوان عوامل ایجاد اختلال در دوره ریکاوری شما، شناخته شوند.

 استحمام بعد از جراحی بینی گوشتی

حمام کردن در مدتی که گچ بینی روی صورت قرار دارد باید از گردن به پایین باشد و در صورت اصرار به شستشوی موها… باید فرد روی صندلی نشسته و در حالی که سر به پشت خم شده، موها توسط فرد دیگری شسته شود (مانند آرایشگران). صورت را می‌توان با دستمال مرطوب و یا چیزی مانند آن تمیز کرد.

عمل بینی گوشتی مردانه

انگیزه انجام عمل بینی گوشتی در میان زنان و مردان ، تفاوت چندانی با یکدیگر ندارد. هر دو گروه ، به دلایلی از قبیل نارضایتی از شکل ظاهری بینی خود یا مشکلات تنفسی در این اندام ، اقدام به انجام جراحی بینی گوشتی شان می نمایند. ولی شکل نهایی خلق شده در بینی گوشتی در این دو جنسیت ، نهایتاً تفاوت هایی را با یکدیگر دارد. پوست بینی در مردان اغلب ضخیم تر بوده و اندازه بینی نیز معمولاً در آنها بزرگ تر است. بینی های گوشتی ، اغلب دارای پرده های باز تر و سوراخ های بزرگ تری هستند. متقاضیان آقا ، اغلب به داشتن یک بینی طبیعی و ترجیحاً مردانه ، بعد از عمل بینی گوشتی خود ، تمایل دارند در حالیکه بانوان بیشتر دوست دارند بینی شان ، ظرافت های زنانه را داشته و معمول از جراح خود درخواست می کنند که بینی آنها را با مدل هایی از قبیل فانتزی یا نیمه فانتزی عمل کند. همین امر ، پیچیدگی های فرایند را در یک دامنه متغیر ، در نوسان قرار می دهد. در واقع ، تفاوت عمل بینی گوشتی در مردان و زنان را می توان به نتیجه نهایی که قرار است در بینی این دو جنسیت ، خلق شود ، نسبت داد.

چالش های عمل بینی گوشتی

همانطور که در بخشی از این مقاله اشاره شد ، بینی های گوشتی به داشتن پوست ضخیم و ساختار غضروفی ضعیف شهرت دارند و همین امر جراحی بینی گوشتی را به فرایندی چالش برانگیز تبدیل می کند. در برخی موارد ، پزشک به منظور تقویت چارچوب غضروفی بینی برای خلق یک پشتیبان قوی در این اندام ، اقدام به گرافتینگ یا پیوند غضروف می نماید. همچنین نازک کردن پوست برای خلق ظاهری زیباتر در بینی نیز از دیگر اقداماتی است که پزشک در صورت صلاحدید ، بر روی بینی گوشتی انجام می دهد. به این ترتیب ، میزان دستکاری و کار بر روی بینی افزایش می یابد. همین امر باعث می شود که بینی تورم بیشتری را در دوره بعد از جراحی تجربه کرده و دوره ریکاوری ، طولانی تر شود.

بهترین سن برای جراحی بینی گوشتی

سن جراحی بینی گوشتی ، باید ها و نباید هایی دارد که در این بخش از مقاله به توضیح آن خواهیم پرداخت. بینی اندامی است که با توجه به موقعیت کانونی آن در صورت ، کانون توجه در تعاملات بوده و بدشکلی احتمالی آن گاهی تاثیرات نامطلوبی را بر روی اعتماد به نفس فرد خصوصاً در طول دوره نوجوانی که میزان حساسیت به زیبایی های ظاهری ، افزایش می یابد ، بر جای می گذارد.

در این موقعیت ، برخی نوجوانان مصرانه خواهان قرار گرفتن تحت جراحی هستند. در این شرایط پزشک خوب موظف است با تشریح تمام جوانب مرتبط با این فرایند ، علل ناممکن بودن انجام عمل بینی گوشتی قبل از گذر از یک مرز سنی را برای نوجوان شرح دهد تا نوجوان با آگاهی از مضرات اقدام زودهنگام به انجام جراحی بینی گوشتی در تهران بتواند صبورانه تا رسیدن به سن مناسب برای قرار گرفتن تحت عمل جراحی صبر کند.

بینی اندامی است که رشد آن معمولاً تا 15 الی 16 سالگی در دختران و تا 16 الی 17 سالگی در پسران ، ادامه می یابد. البته این سن ، تقریبی بوده وگاهی در برخی افراد ، زودتر یا دیرتر است. در هر صورت ، اقدام به انجام جراحی ، زودتر از تکمیل فرایند رشد بینی ، پیامدهای نامطلوبی را بر جای می گذارد. برای مثال باعث می شود که بینی بعد از جراحی ، به رشد خود ادامه دهد و شکل بینی به مرور زمان دفرمه و بدشکل شود.

در برخی موارد ، مشکلاتی در بینی نوجوان وجود دارد که جنبه مادرزادی داشته و زندگی روزمره او را مختل کرده است. در واقع ، جراحی مورد نیاز بر روی این نوع بینی ، جراحی درمانی می باشد و پزشک با در نظر گرفتن برخی ملاحظات الزامی ، اقدام به انجام جراحی بینی گوشتی می نماید.

جراحی بینی گوشتی با مدل عروسکی

یکی از شرایط الزامی برای داوطلبی جراحی ، داشتن انتظارات منطقی از نتیجه جراحی می باشد. بینی های گوشتی از جمله بینی هایی هستند که به دلیل ویژگی های خاص خود ، از قبیل پوست ضخیم ، وجود غدد چربی فراوان و بافت غضروفی ضعیف ، فرایند جراحی را به یک پروسیچر پر چالش تبدیل می کنند. در این افراد ، اجرای برخی تغییرات که برای خلق بینی های ظریف از قبیل مدل عروسکی مورد استفاده قرار می گیرد ، در بینی های گوشتی قابل اجرا نمی باشد.

متاسفانه برخی بیماران به جراحی بینی گوشتی ، به مثال چوب جادوگری نگاه می کنند که قادر است بینی آنها را به هر مدلی که دوستدار آن هستند ، تبدیل کند. داوطلبینی که بینی آنها گوشتی است باید بدانند که ویژگی های بینی شان ، محدودیت هایی را در خلق برخی مدل های خاص ، ایجاد می کند. در واقع می توان گفت بهترین گزینه برای بینی های گوشتی ، مدل طبیعی می باشد.

فیلم عمل بینی گوشتی

عوارض عمل بینی گوشتی

وقتی به جراحی بینی گوشتی فکر می کنیم ، اولین چیزی که به ذهن مان خطور می کند ، تغییر در اندازه بینی و در واقع کوچک تر شدن آن است. بله ، یکی از اهداف عمل بینی ، خلق ظاهری زیبا در این اندام است که اغلب ارتباط مستقیمی با کوچک شدن اندازه آن دارد. ولی زمانی که ریز بینانه تر و از نگاه یک جراح بینی خوب به مطلب نگاه می کنیم ، می بینیم که جراح ، طرح درمان بیمار خود را به گونه ای ترسیم می کند که نهایتاً در انتهای فرایند جراحی بینی گوشتی ، علاوه بر یک بینی کوچک و ظریف ، صاحب بینی شویم که وظیفه خود یعنی تنفس را نیز به خوبی انجام دهد.

با در نظر گرفتن این موضوع ، می توان حدس زد که در صورت سپرده شدن فرایند به دست یک جراح بی تجربه که بر ویژگی های فانکشنال و زیبایی بینی احاطه کامل ندارد ، چه عوارضی در انتظار خواهد بود. برخی از این عوارض احتمالی شامل موارد زیر می باشد:

 • بروز مشکلات تنفسی به دلیل اختلالاتی در مجاری تنفسی بینی
 • کاهش حس بویایی
 • تجربه درد شدید به دلیل دستکاری شدن بیش از حد بینی
 • خونریزی
 • نامتقارن بودن سوراخ های یا طرفین بینی
 • ایجاد سوراخ در حفره بینی
 • عفونت
 • تغییر رنگ پوست

هزینه جراحی بینی گوشتی در تهران

هزینه عمل بینی گوشتی هنگامی مشخص می شود که بیمار تحت معاینه جراح بینی قرار گیرد. پس از انجام معاینات لازم و در نظر گرفتن مواردی که به این هزینه وابسته است هزینه انجام جراحی مشخص می شود.