همانطور که می دانید جراحی بینی جزء پرطرفدارترین جراحی های زیبایی می باشد که امروزه در میان آقایان نیز متقاضیان زیادی را به خود اختصاص داده است. در این مقاله می خواهیم به جراحی بینی در مردان بپردازیم.

مشکلات شایع بینی در مردان

مسائل زیبایی در رابطه با این موضوع بسیار زیاد می باشد، ما در ادامه برخی از شایع ترین مشکلات بینی در آقایان را ذکر کرده ایم:

 • داشتن قوز استخوانی بر روی پل بینی
 • داشتن نوک بزرگ و کروی شکل
 • بینی کشیده
 • نوک سر پایین
 • وجود سوراخ های بینی بسیار بزرگ
 • پل یش از حد گسترده یا خیلی مسطح
 • داشتن بینی های که دارای تو رفتگی شدید هستند.

البته لازم به ذکر است که یکی از مهم ترین مسائل تعیین کننده زیبایی ظاهر یک شخص قومیت و ژنتیک او می باشد. علاوه بر آن مردان به دلیل آسیب های ورزشی ممکن است دچار زخم و یا شکستگی بینی شوند، در آن صورت بینی کمی کج خواهد شد.

بینی کج یکی از شایع ترین مشکلات و نگرانی های مشترک در میان مردان می باشد، به همین علت جراحی زیبایی بینی انجام می دهند.  اصلاح بینی های کشیده یا کج شده کار بسیار سخت و دشواری است. زیرا ممکن است بینی به دلیل کشیده شدن استخوان ها، غضروف های کشیده شده یا حفره های بینی دچار انحراف شده باشد. غضروف و استخوان بینی دارای حافظه بوده، به این صورت که در صورت انجام عمل بینی اصلاحی، مجددا به موقعیت قبلی خود باز می گردند.

یکی دیگر از مشکلاتی که برای افراد به وجود می آید و آن ها را مجبور به انجام عمل بینی می  کند، مشکلات تنفسی می باشد. بسیاری از مردان در تنفس خود از راه بینی دچار مشکل هستند. به همین علت باید در زمان انجام جراحی بینی در مردان به راه هوایی آن ها توجه بسیار زیادی کرد. اصلاح کردن مسائل تنفسی به علت حفره ها، پره های منحرف یا افتادگی دریچه تنفس را می توان همزمان با انجام جراحی زیبایی بینی نیز انجام شود.

جراحی بینی در مردان

بهترین شکل بینی برای مردان

آقایان در هنگام مراجعه برای جراحی بهتر است ابتدا به جراح بینی مراجعه کنند که تجربه جراحی بینی در مردان را داشته باشد.

بهترین مدل بینی برای انجام جراحی بینی مردانه ، مدل بینی طبیعی می باشد که در آن چین های اطراف بینی حفظ شده و سوراخ های بینی بسیار کوچک نمی شود.

همچنین زاویه بینی نوک بینی و لب بالا حدود 90 الی 95 درجه می باشد و دارای قوس نامحسوسی است.

آقایان بهتر است در این جراحی از انتخاب مدل های بینی فانتزی و غیره خودداری کنند.

جراحـی بینی در مردان چگونه انجام می شود؟

در عمل زیبایی دماغ ، جراح بینی با توجه به مهارت خود یکی از روش های جراحی باز یا بسته را انتخاب می کند.

در مقالات قبل به طور جامع درباره این دو روش جراحی توضیحاتی را مطرح نموده ایم که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به آن ها مراجعه کنید.

تفاوت جراحی بینی در مردان و زنان چیست ؟

 • بینی مردان و زنان از نظر آناتومی و زیبایی با یکدیگر تفاوت هایی دارند.
 • بینی مردان دارای اسکلت محکمی بوده و این موضوع رابطه مستقیمی با سیستم هورمونی آن ها دارد.
 • ضخامت پوست بینی در مردان بیشتر از زنان می باشد.
 • بینی مردان بلندتر از بینی زنان است.
 • بینی مردانه دارای برجستگی های بیشتری نسبت به بینی بانوان است.
 • بانوان از نظر زیبایی متقاضی بینی های ظریف و عروسکی هستند در حالی که در مردان این چنین نیست.

سن مناسب برای انجام جراحی بینی در مردان

آنچه که بیشتر متخصصان گوش و حلق و بینی بر روی آن اتفاق نظر دارند این است که بهتر است بینی افراد زمانی عمل شود که رشد صورت بیمار به طور کامل انجام شده باشد. زیرا بینی در مرکز صورت قرار دارد و اگر قبل از رشد کامل صورت مورد انجام جراحی قرار بگیرد ممکن است در رشد میانی صورت افراد مشکل ایجاد کند. به همین علت همواره توصیه می شود که انجام جراحی بینی در مردان تا کامل شدن زمان رشد صورت به تعویق بیافتد.

اما آنچه که بیشتر جراحان و متخصصان گوش و حلق و بینی بر سر آن اختلاف دارند سن دقیق انجام عمل بینی می باشد. چرا که از نظر ژنتیک سن رشد صورت در هر نژادی مختلف می باشد، به عنوان مثال ممکن است در بعضی از نژاد ها در سن پایین و در بعضی از نژاد ها رشد صورت در سن های بالا تر کامل شود.

معمولا زمان مناسب برای انجام جراحی در مردان 18 سالگی می باشد.

عمل بینی در سنین بالاتر هیچ محدودیتی ندارد، اما متقاضیان این نوع عمل باید بدانند که با بالا رفتن سن آن ها الاستینه و طراوت پوستشان کم شده است. پس در نتیجه نباید توقع آنان از عمل دماغ همانند جوانان باشد، چرا که پوست افراد نقش بسیار مهمی در آن دارد.

نکاتی که در جراحی بینی مردان باید به آن توجه شود به شرح ذیل می باشد:

آقایان حتما برای به دست آوردن نتیجه ایده آل به یک جراح بینی خوب و باتجربه مراجعه کنند.

مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی را که جراح بینی توضیح داده است به طور کامل رعایت کنید، دکتر کیوان خوشخو مقلات جامعی درباره مراقبت های قبل و بعد از عمل بینی تهیه نموده و در وب سایت ایشان موجود است که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به آن ها مراجعه کنید.

جراحی بینی در مردان

عوارض جراحی بینی در مردان چیست ؟

بسیار از افراد در جلسه مشاوره درباره عوارض عمل بینی در مردان می پرسند که باید به آن ها بگوییم در صورتی که برای جراحی زیبایی بینی به بهترین جراح بینی مراجعه کنید و نکات مربوط به جراحی  را رعایت نمایید دچار هیچ عارضه ای نخواهید شد.

تنها عارضه این نوع جراجی تورم ، کبودی ، آبریزش و گرفتگی بینی می باشد که امری طبیعی بوده و به مرور زمان رفع می شود.

هزینه جراحی بینی در مردان چقدر می باشد؟

هزینه جراحی دماغ با توجه با دستمزد بهترین جراح بینی ، هزینه بیمارستان ، هزینه آزمایشات و داروها و غیره تعیین می شود.

توصیه ما به شما عزیزان این است که برای دانستن هزینه این جراحی بهتر است ابتدا به جراح بینی مراجعه کنید تا پس از معاینه و بررسی دماغ شما هزینه را اعلام کند.