پروتز چانه

پروتز چانه : یکی از اعضای بسیار تاثیرگذار در زیبایی چهره افراد، چانه می باشد. اگر این عضو از حالت عادی خود عقب تر یا جلوتر باشد زیبایی صورت به طور قابل ملاحظه ای تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

اگر به طور فرضی خطی را از لب تحتانی به سمت پایین صورت عمود کنیم، چانه ایده آل در آقایان مماس با این خط قرار گرفته یا 2 میلیمتر از آن جلوتر می باشد، در حالیکه چانه ایده آل در خانم ها از این خط فرضی 2 میلیمتر عقب تر قرار دارد.

اگر چانه اشخاص بسیار عقب تر از این خط فرضی قرار بگیرد، می توان با انجام جراحی پروتز چانه آن را جلوتر آورده و به زیبایی بیشتر افراد کمک نمود.

 

پروتز چانه

 

جراحی پروتز چانه به جای جراحی بینی

عقب تر بودن چانه از حالت استاندارد، موجب برجسته به نظر رسیدن اجزای دیگر چهره همچون بینی و گونه ها می شود. به طوریکه افراد متوجه مشکل اصلی که عقب بودن چانه است نشده و برای جراحی بینی به پزشکان زیبایی مراجعه می کنند.

جراح زیبایی بعد از عکسبرداری های لازم و با توجه به نسبت های زیبایی تشخیص می دهد که با انجام جراحی پروتز چانه ، بینی نیز کوچک تر به نظر خواهد آمد و نیازی به انجام جراحی بینی نخواهد بود.

البته لازم به ذکر است که در بیشتر مواقع جراحی پروتز چانه همزمان با جراحی بینی انجام می گیرد.

جنس پروتز چانه

پروتز های چانه معمولاً جنس های مختلفی دارند که سازگار با بافت بدن بوده و بدن آن ها را پس نمیزند، امروزه پروتزهای سیلیکونی به دلیل سازگاری بیشتری که با بدن افراد دارند شایع ترین جنس پروتز مورد استفاده برای جلو آوردن چانه می باشند.

همچنین باید بگوییم که پروتزهای چانه اشکال و سایزهای مختلفی دارند که با توجه به نیاز فرد و صلاحدید پزشک مورد استفاده قرار می گیرند، بهترین شکل پروتز های چانه انواعی هستند که تنها در مرکز قرار نگرفته و از دو طرف ادامه دارند.

 

پروتز چانه

 

نحوه انجام جراحی پروتز چانه

برای اینکه بتوان پروتز را در زیر بافت موجود بر روی استخوان چانه قرار داد می بایست برشی در پوست ایجاد کرد که جراحان بینی برای ایجاد این برش، ناحیه زیر چانه یا داخل دهان را انتخاب می کنند.

بعد از ایجاد برش مورد نظر، پوست و بافت ها از استخوان چانه جدا شده و پروتز به آرامی بر روی این ناحیه قرار گرفته و با تکنیک های مخصوص بر روی استخوان چانه ثابت می گردد، سپس بافت ها و پوست در موقعیت قبلی خود قرار گرفته و بخیه زده می شوند.

 

درباره drkhoshkhoo

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • هشت − پنج =