یکی از عوارضی که در اثر کهولت سن در افراد بروز می کند شل شدن و افتادگی پلک ها می باشد که موجب پیر به نظر رسیدن چهره می شود ، با انجام جراحی پلک می توان این مشکل را برطرف نمود. دکتر کیوان خوشخو بهترین دکتر جراح پلک در تهران در این مقاله توضیحات جامع و کاملی را مطرح نموده اند که توصیه می کنیم پیش از اقدام به جراحی آن را مطالعه کنید. رعایت برخی نکات و دستورالعمل هایی که قبل و بعد از جراحی به آن توجه می کنید ، موجب می شود تا در نهایت عمل جراحی با موفقیت بالایی انجام شده و در نهایت رضایت بیماران را در پی داشته باشد.

جراحی پلک

عوامل موثر بر افتادگی پلک ها

 • عوامل وراثتی
 • بیماری هایی مانند تیروئید
 • افزایش سن و غیره.

نحوه انجام جراحی پلک

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد. بعد از بی حس شدن ، جراح پلک خوب در تهران اقدام به ایجاد یک برش بسیار کوچک در میان چین های طبیعی پلک نموده و از آن طریق بافت چربی و پوست اضافی را حذف می نماید. لازم به ذکر است که به دلیل محل ایجاد برش که در میان چین های طبیعی پلک می باشد بعد از جراحی پلک و بهبودی فرد ، اثری از آن باقی نخواهد ماند.

جراحی پلک

اقدامات قبل از جراحی پلک

با رعایت نکات ذیل پیش از عمل زیبایی پلک افراد تا حد بسیار زیادی نتیجه این جراحی زیبایی را تضمین نموده و همچنین از بروز عارضه های احتمالی در خود جلوگیری می کنند.

مطمئن شوید که کاندیدای مناسبی برای جراحی زیبایی پلک هستید:

برخلاف باور اشتباه بسیاری از افراد که گمان می کنند اگر پلک هایشان شل و افتاده باشد و هزینه جراحی را داشته باشند برای جراحی پلک در تهران یا سایر شهرها مناسب هستند باید بگوییم که جراحی نیازمند وجود شرایط دیگری نیز هست که در ذیل به تعدادی از مهم ترین آن ها اشاره کرده ایم :

 • افرادی که به دلیل افتادگی بیش از حد پلک ها ، بینایی شان با مشکل روبرو شده است.
 • اشخاصی که به دلیل وجود چین های متعدد در اطراف چشم و پلک های شان ، ظاهر آن ها پیر و خسته به نظر می رسد.
 • خانم هایی که به دلیل پف پشت پلک و شل بودن پوست آن ناحیه قادر به آرایش کردن نمی باشند.
 • داشتن انتظارات واقع بینانه و منطقی از بلفاروپلاستی
 • برخورداری از سلامت روحی و جسمی
 • باردار و شیرده نبودن

جراحی پلک - دکتر خوشخو

مزایای جراحی پلک

به بیان ساده ، عمل پلک ، یک روش فوق العاده برای شاداب نمودن کل چهره می باشد. بلفاروپلاستی پلک بالا ، می تواند به باز تر شدن چشم ها کمک کرده و چهره را سرحال تر و جوان تر نشان دهد. جراحی پلک پایین نیز می تواند به صاف شدن ناحیه زیر چشم ها کمک کرده و از خستگی چهره و حالت پف کردگی در زیر چشم ها بکاهد. هر چند رویدادهایی از قبیل افتادگی پوست و شکل گیری توده های کیسه مانند در زیر چشم ها ، با بالا رفتن سن ، تشدید می شود ، ولی عمل پلک می تواند مشکلات ژنتیکی از قبیل پلک های افتاده ، پتوز مادرزادی و برخی مشکلات دیگر در پلک ها را درمان کند.

آیا من به جراحی پلک نیاز دارم ؟

این سوال که آیا من به جراح پلک نیاز دارم را در صورت مثبت بودن پاسخ به چند سوال زیر ، خواهید یافت :

 • آیا فکر می کنید چشم هایتان خسته است ؟
 • آیا پلک های بالای شما نسبت به قبل ، نازک تر شده و شکل آویزان پیدا کرده است ؟
 • آیا پلک های بالای شما باعث کاهش میدان دید و کاهش کیفیت بینایی تان شده است ؟
 • آیا تلاش برای باز نگه داشتن چشم ها ، باعث می شود دچار سردرد شوید ؟
 • آیا نمی توانید پلک های بالا را آرایش کنید ؟

علت شکل گیری حلقه های سیاه در پلک پایین

یکی از موارد نیاز به انجام جراحی پلک در تهران ، درمان حلقه های تیره یا توده های کیسه مانند در زیر چشم می باشد. این حلقه های تیره و توده های کیسه مانند به دلایل زیر شکل می گیرند:

 • کم خوابی مستمر
 • خستگی بیش از حد
 • احتباس مایعات
 • سیگار کشیدن
 • تجمع چربی در پلک های پایین
 • اضطراب
 • تغذیه نامناسب
 • قرار گرفتن در برابر صفحه نمایشگر برای ساعات طولانی
 • مشکلات بینایی

بلفاروپلاستی مداخله ای

این نوع عمل زیبایی پلک با هدف کاهش چربی و برداشتن پوست شل اطراف چشم ها انجام می شود. این فرایند برای زنان و مردان 35 سال به بالا مناسب است. در سنین پایین تر ، این جراحی تنها در مواردی که افتادگی پلک بالا باعث بروز مشکلات در بینایی شود ، توصیه می گردد. بلفاوپلاستی ، در هر چهار پلک یا به صورت واحد قابل اجرا می باشد. بهترین جراح پلک بر حسب دامنه گستردگی مشکل ، عمل هر چهار پلک یا تعداد کمتر را توصیه می کند. بمنظور دستیابی به نتیجه بهتر در رفع چین و چروک های چشم ، می توان این فرایند را با فرایند لیفت ابرو یا لیفت صورت نیز ترکیب نمود. تشخیص فرایند مناسب برای ترکیب شدن با بلفاروپلاستی ، به صلاحدید پزشک ، وابسته است. برخی بیماری ها از قبیل بیماری گریوز ، کم کاری غده تیروئید ، پر فشار خونی ، خشکی چشم ، برخی مشکلات مربوط به گردش خون و دیابت می تواند محدودیت هایی را در اجرای فرایند ایجاد کند. پزشک در جلسه مشاوره قبل از جراحی پلک در تهران ، با بررسی سابقه پزشکی شما ، داوطلبی شما را برای بهره مندی از این پروسیجر مشخص کرده و بهترین طرح درمان را ترسیم می کند.

جراحی پلک بالا

بلفاروپلاستی پلک بالا بر روی پلک های فوقانی با هدف کمک به بهبود محکم شدن و صافی پوست بین ابروها و مژه های بالایی انجام می شود. این فرایند کمک می کند تا پوست اضافی که باعث سنگین و چروکیده شدن پلک های بالا می شود ، به حداقل برسد. بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران ، برشی را در پوست پلک بالا در محلی که چین های طبیعی پوست قرار دارند ، ایجاد می کند. هدف از انتخاب این موقعیت استراتژیک به حداقل رساندن اسکار می باشد. سپس پزشک بافت اضافی ، چربی یا ماهیچه را که باعث سنگین شدن پلک ها شده است ، قبل از بستن برش ها با بخیه های کوچک ، بر می دارد. این بخیه ها اغلب جذبی بوده و در صورت غیر جذبی بودن در طول هفته های بعد از جراحی ، کشیده می شوند. جراحی پلک بالا ، در حدود یک ساعت طول می کشد.

جراحی پلک پایین

بلفاروپلاستی پلک پایین بر روی پلک های پایینی برای کمک به درمان پوست شل و توده های کیسه مانند شکل گرفته بین مژه های پایین و بخش فوقانی گونه ها ، انجام می شود. این فرایند می تواند به درمان حلقه های تیره و پوست چروک و پف زیر چشم ها کمک کند. در جراحی پلک پایین ، جراح برشی را در داخل پلک پایین یا درست زیر خط مژه پایینی ، ایجاد می نماید. سپس ، پوست شل و چروک و بافت چربی را که باعث سنگین و افتاده به نظر رسیدن زیر چشم ها می شود ، بر می دارد. برش ها با استفاده از بخیه های جذبی یا منگنه های مخصوص جراحی بسته می شوند. در صورت استفاده از منگنه های مخصوص این منگنه ها بعد از یک هفته توسط جراح برداشته می شوند. عمل پلک پایین اغلب در مقایسه با عمل پلک بالا ، طولانی تر بوده و حدوداً دو ساعت طول می کشد.

ریکاوری جراحی زیبایی پلک

بعد از جراحی ، داروهای مسکن جهت استفاده بعد از فروکش کردن آثار بیهوشی ، و کمک در به حداقل رساندن درد و کبودی ، تجویز می شود. ناحیه چشم ، بر حسب محل عمل انجام شده در پلک بالا ، پلک پایین یا هر دو ، در طول روزهای بعد از جراحی ، متورم و کبود می باشد. در ناحیه چشم های خود ، احساس خشکی خواهید کرد. دستورالعمل های جهت نحوه تمیز کردن و مراقبت از چشم ها در طول هفته های بعد از جراحی ، توصیه می شود. کرم های آنتی بیوتیک برای پیشگیری از عفونت در طول بهبود زخم ها ، تجویز می شود. کبودی و تورم در حالت نرمال ، بعد از یک هفته فروکش می کند ولی آشکار شدن نتیجه کامل جراحی پلک در تهران ، به 6 ماه زمان نیاز دارد.

چه نوع بیهوشی در طول فرایند عمل زیبایی پلک مورد استفاده قرار می گیرد؟

بلفاروپلاستی در تهران ، تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی قابل اجرا می باشد. در طول فرایند بیهوشی عمومی شما به طور کامل در حالت خواب فرو می روید ولی در بی حسی موضعی ، تنها ناحیه درمان بی حس می شود و شما در حالت بیداری هستید. شما می توانید در خصوص این گزینه ها با بهترین دکتر عمل پلک در تهران یا سایر شهرها گفتگو کنید. پزشک با در نظر گرفتن شرایط سلامت عمومی و ترجیحات بیمار ، گزینه مناسب را برای او انتخاب خواهد کرد. در اکثر موارد ، پزشک به شما اجازه می دهد تا بعد از تکمیل فرایند ، محل درمان را به مقصد منزل ترک کنید.

بهترین دکتر جراحی پلک تهران را انتخاب نمایید :

مهم ترین اقدامی که بیماران باید پیش از بلفاروپلاستی انجام دهند ، انتخاب یک پزشک خوب و ماهر برای عمل پلک های شان است اگر پزشک از مهارت و تجربه لازم برای انجام این عمل زیبایی برخوردار نباشد نتایج مطلوبی از آن رقم نخورده و رضایت افراد را به خود جلب نخواهد کرد. علاوه بر این ممکن است مشکلات و عوارض جبران ناپذیری در پلک و عملکرد بینایی افراد بروز نماید که امکان جبران آن وجود نداشته باشد. از جمله ویژگی های بهترین دکتر بلفاروپلاستی در تهران می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

 1. با وجدان است و تنها به منافع مالی خود نمی اندیشد.
 2. نه تنها از قدرت تصور بالایی برخوردار است بلکه بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی نیز واقف می باشد.
 3. برای بررسی وضعیت سلامت بیمار و آگاهی از توقعات وی زمان کافی را صرف می کند.
 4. خوش برخورد و صبور است.
 5. درباره لزوم رعایت نکات مراقبتی پیش و پس از جراحی پلک برای بیمار صحبت نموده و آن ها را به طور کامل برای بیمار شرح می دهد.
 6. از کارنامه و سابقه کاری درخشانی برخوردار است.

جراحی پلک

نکات مراقبتی قبل از عمل پلک را حتماً رعایت نمایید :

 1. هر توقعی که از جراحی پلک دارید را با اشراف بر اینکه امکان تحقق همه انتظارات تان وجود ندارد با دکتر خود در میان بگذارید.
 2. به هیچ عنوان به مدت 2 هفته قبل از جراحی دخانیات ، نوشیدنی های الکلی و داروهای رقیق کننده خون مانند بروفن و وارفارین مصرف نکنید.
 3. در صورت استفاده از داروهای خاص یا ابتلا به بیماری های مزمن حتماً پزشک را در جریان بگذارید.
 4. چنانچه پزشک برای تان عکسبرداری یا آزمایش تجویز کرد آن را در اولین فرصت ممکن انجام داده و نزد پزشک خود ببرید.
 5. به صورت ناشتا برای جراحی اقدام کرده و شب پیش از جراحی شامی سبک بخورید.

مراقبت های بعد از عمل زیبایی پلک

 • تورم بعد از جراحی پلک طبیعی است برای کاهش تورم ، از صحبت کردن زیاد به مدت 72 ساعت اجتناب کنید.
 • بروز درد بعد از بلفاروپلاستی نیز طبیعی می باشد ، برای کاهش درد از مسکن هایی که پزشک برای تان تجویز نموده استفاده کنید.
 • غذاهای پرادویه و شور نخورید.
 • پماد و داروهای تجویز شده توسط جراح زیبایی خود را سروقت استفاده نمایید.
 • برای کاهش تورم و کبودی ناشی از بلفاروپلاستی در 3 روز ابتدایی از کمپرس سرد و در 3 روز بعد از کمپرس گرم استفاده نمایید.

عوارض جراحی پلک

جای تعجب نیست که چرا عمل زیبایی پلک یکی از پنج روند جراحی زیبایی پر طرفدار در سراسر دنیا می باشد. پاسخ واضح است : این یک فرایند جراحی بی خطر در صورت اجرا به دست یک جراح ماهر و با تجربه بوده و بیماران ، نتایج تحسین برانگیز این جراحی را دوست دارند. با توجه به اینکه چشم ها اندام هایی بسیار ظریف هستند ، علائم پیری خیلی زودتر از بخش های دیگر در آنها پدیدار می شود و پوست نازک اطراف چشم ها به راحتی چین و چروک دار می شوند. جراحی پلک در تهران می تواند نگاه به دنیا را از روزنه چشمانی زیبا و جدید به شما هدیه کند. مدیریت صحیح در پیشبرد روند بهبود با کیفیتی مطلوب می تواند دستیابی به نتیجه ای فوق العاده را تضمین کند به همین منظور ، زمانی که دکتر کیوان خوشخو با بیماران عمل پلک خود در جلسه مشاوره قبل از عمل ملاقات می کند ، عوارض جانبی این فرایند جراحی را برای بیماران خود شرح می دهد. هدف این پزشک ماهر و با تجربه ، ارائه چشم انداز وسیع در خصوص تمام جوانب این فرایند درمان به بیماران خود می باشد تا در طول دوره ریکاوری 7 الی 14 روزه بعد از عمل ، فرایند بهبود با بهترین کیفیت ممکن پیشرفت داشته باشد.

برخی از این عوارض جانبی احتمالی ولی موقت بلفاروپلاستی شامل حساسیت به نور ، دید دو تایی ، اشک آلود شدن چشم ها ، کبودی و التهاب و درد می باشد. پزشک ، کلیه راهکارهای موثر در مدیریت هر یک از این عوارض احتمالی را در قالب دستورالعمل های مربوط به مراقبت های بعد از عمل پلک در اختیار بیمار قرار می دهد. همانطور که پیشتر ذکر شد ، این عوارض جانبی احتمالی موقتی می باشد. بخشی از دستوالعمل های کلی دکتر کیوان خوشخو ، بهترین جراح پلک در تهران در خصوص مدیریت این عوارض جانبی به شرح زیر می باشد:

 • برای کمک به تورم ، سر خود را در طول دوره ریکاوری ، بالا نگه دارید.
 • از کمپرس سرد در اطراف چشم ها استفاده کنید.
 • در طول دوره ریکاوری به چشم ها فشار وارد نکنید.
 • برای کاهش کبودی از آرنیکا استفاده کنید.
 • از لمس کردن چشم ها خودداری کنید.
 • از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.
 • سیگار نکشید.
 • به اندازه کافی استراحت کنید.
 • از مصرف ایبوپروفن ، آسپرین ، ناپروکسن ، روغن ماهی ، ویتامین E و دیگر رقیق کننده های خون خودداری کنید.

هزینه جراحی پلک در تهران

با توجه به اینکه هزینه بلفاروپلاستی به عواملی همچون هزینه کلینیک ، دستمزد پزشک و غیره تعیین می گردد نمی توان هزینه دقیقی را برای آن مشخص کرد. لازم به ذکر است که هزینه جراحی زیبایی پلک پایین از پلک بالا بیشتر می باشد.

چرا جراحی بلفاروپلاستی پرطرفدار است ؟

چشم ها از حساس ترین اعضای صورت به شمار می آیند ، از آنجایی که بسیاری از عواطف و احساسات توسط چشم ها نمایان می شوند ، می توان گفت چشم ها در برقراری ارتباط با دیگران نقش موثری را بر عهده دارند ؛ از این رو توجه به زیبایی و جوانی چشم ها همیشه مورد توجه بوده است. از آنجایی که پوست اطراف پلک بسیار نازک و ظریف است با افزایش سن و کاهش کلاژن سازی پوست ، شاهد چین و چروک و افتادگی پلک ها خواهید بود. علاوه بر سن عواملی مانند آلودگی هوا ، ضربات فیزیکی ، نداشتن سبک زندگی سالم ، قرار گرفتن در برابر اشعه های مضر آفتاب از موارد موثر در ایجاد چین و چروک های اطراف چشم هستند. چشم های افتاده همراه با چین و چروک موجب می شوند تا چهره خسته و پیرتر نشان داده شود. اما جراحی پلک یکی از بهترین و موثرترین روش ها در جوانسازی چشم ها و برطرف نمودن افتادگی و چین و چروک های اطراف پلک است. این جراحی دوره نقاهت کوتاهی داشته ، بدون بیهوشی قابل انجام است ، نتایج بسیار طبیعی را به همراه دارد و از ماندگاری و دوام خوبی برخوردار است که می توان تمامی این موارد را از علل محبوبیت جراحی زیبایی پلک در سال های اخیر در میان مردان و زنان عنوان کرد.

عدم تقارن پلک در جراحی بلفاروپلاستی

یکی از نگرانی ها و دغدغه های افراد در رابطه با عدم تقارن پلک ها بعد از عمل زیبایی پلک می باشد که این مسئله می تواند در زیبایی چهره تاثیر گذار باشد. در شرایطی که به میزان مساوی بافت و چربی های پلک برداشته نشود ، عدم تقارن در پلک ها مشاهده خواهد شد که این عارضه لازم است بعد از گذشت 3 الی 6 ماه با انجام جراحی ترمیمی پلک اصلاح شود. دقت داشته باشید که در بیشتر موارد عدم تقارن پلک ها بعد از جراحی ، به تورم و التهاب چشم ها ارتباط داشته که بعد از گذشت 3 الی 6 ماه اغلب برطرف می شود ، اما در شرایطی که با گذشت زمان همچنان عدم تقارن وجود داشت ، لازم است به بهترین جراح پلک مراجعه کرده تا اصلاحات لازم را ایجاد نماید. در صورتی که پزشک از تخصص و مهارت خوبی برخوردار باشد ، می توان از بروز عارضه های این چنینی پیشگیری نمود ، به همین دلیل توصیه می شود در انتخاب جراح خود دقت کافی داشته باشید.

سوالات متداول جراحی پلک

 • بخیه های جراحی زیبایی پلک جذبی هستند یا کشیدنی ؟

معمولا در این پروسه بیشتر پزشکان از بخیه های جذبی استفاده نمی کنند و به همین دلیل لازم است بعد از گذشت 5 الی 10 روز به پزشک مراجعه کرده تا بخیه های شما کشیده شوند.

 • ورم ناشی از عمل پلک تا چه مدت طول می کشد ؟

اصلی ترین دلیل انجام جراحی بلفاروپلاستی شل شدن پوست و بی حالتی چشم ها است. از طرفی مدت زمان بهبودی و ریکاوری به کیفیت پوست و وضعیت بدنی افراد بستگی دارد. به صورت کلی 2 هفته زمان می برد تا تورم کاهش پیدا کرده و نتیجه حاصل از این جراحی نمایان شود. معمولا دوره ریکاوری و بهبودی افرادی که به دلیل ابتلا به فشار خون دارو مصرف می کنند ، طولانی تر است.

 • چه مدت بعد از انجام جراحی پلک می توان فعالیت بدنی داشت ؟

بعد از گذشت 1 هفته مجاز هستید تا فعالیت های روزانه خود را آغاز نمایید.

 • آیا بعد از انجام عمل زیبایی پلک می توان رانندگی کرد ؟

تا 72 ساعت بعد از جراحی مجاز به رانندگی کردن نیستید. همچنین به دلیل تورم و استفاده از پماد و داروهایی که در دوره نقاهت مورد استفاده قرار می گیرد ، احتمال تاری در دید وجود دارد به همین دلیل توصیه می شود تا زمان بهبودی از رانندگی کردن خودداری نمایید.

 • آیا امکان انجام عمل اصلاحی پلک وجود دارد ؟

جراحی بلفاروپلاستی با نتایج و ماندگاری خوبی همراه است با این وجود اگر بعد از گذشت چند سال احساس کردید که پلک های شما مجدد دچار افتادگی شده است ، می توانید عمل زیبایی پلک را مجدد انجام دهید.

 • آیا بعد از جراحی روی پلک پوست بریدگی خواهم داشت ؟

برش های این جراحی روی چین پلک ایجاد می شود. این برش های بسیار ظریف بوده و بعد از مدتی آثار آن محو خواهد شد.