ایجاد چین و چروک در سطح پوست و کاهش حجم صورت یکی از اولین نشانه هایی است که در اثر پیری و افزایش سن در افراد ایجاد می شود. امروزه برای برگرداندن حجم از دست رفته و برطرف کردن چین و چروک از روش تزریق فیلر بهره گرفته می شود ، در این مقاله دکتر خوشخو ، بهترین جراح پلاستیک تهران ، توضیحات جامع و مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار داده است ، پس حتما آن را مطالعه کنید.

تزریق فیلر - دکتر خوشخو

فیلر چیست ؟

عوامل مختلفی همچون سبک زندگی ، تغذیه ، آب و هوا ، کاهش میزان تولید الاستین و کلاژن و غیره موجب می شود که در پوست انسان تغییرات ناخوشایندی همچون چین و چروک بروز کند و موجب پیر به نظر رسیدن افراد شود ، البته باید بگوییم که در برخی از افراد این مشکلات به طور مادرزادی و ژنتیکی وجود دارد. همانطور که گفتیم به منظور از بین بردن این مشکلات و همچنین جوانسازی پوست از مواد پرکننده ای به نام فیلر استفاده می شود که ممکن است از مواد مصنوعی یا مواد طبیعی که در ساختار بدن خود انسان وجود دارد ساخته شده باشند. به طور کلی می توان از فیلر ها به عنوان پرکننده هایی یاد کرد که هدف از تزریق آن ها جوانسازی و فرم دهی صورت می باشد.

کاربرد تزریق فیلر

تزريق فيلر کاربردهای متعددی دارد که عبارتند از :

 • از بین بردن چین و چروک

بر اثر عوامل مختلف ممکن است چین و چروک هایی در ناحیه اطراف چشم ها ، لب ها ، میان دو ابرو ، پیشانی و غیره وجود داشته باشد که با تزریق فیلر در تهران با دکتر کیوان خوشخو ، می توان این مشکلات را رفع کرد.

 • پر کردن گودی زیر چشم

چشم ها عضو درخشنده صورت بوده و در ایجاد ارتباط با دیگران بسیار موثر هستند ، وجود تیرگی و گودی در زیر چشم ها از درخشندگی آن ها کم کرده و موجب کاهش شادابی چشم ها و به طور کلی چهره می شود. با تزریق فیلر در تهران ، می توان گودی زیر چشم ها را پر کرد و موجب بازیابی درخشندگی این عضو موثر شد.

 • زاویه سازی فک

زاویه دار بودن صورت و مشخص بودن خطوط گونه و چانه و به طور کلی استخوانی بودن صورت موجب افزایش زیبایی صورت می شود. صورت و گردن برخی از افراد چاق و فربه بوده و هیچ حالت خاصی ندارد ، همچنین صورت برخی دیگر به دلیل عقب بودن چانه دچار عدم تناسب شده و ممکن است به همین دلیل بینی شان بزرگ به نظر برسد در چنین مواردی با تزریق فیلر می توان باعث فرم دهی چانه و ایجاد زاویه در فک و در نتیجه زیبایی بیشتر چهره شد.

 • تزریق فیلر بینی

باید بگوییم که بهترین راه برای از بین بردن و رفع مشکلات بینی ، جراحی می باشد ولی در برخی از مواردی که ایرادات بینی جزئی می باشد ، توان مالی لازم برای پرداخت هزینه جراحی بینی وجود نداشته باشد ، فرد دچار هراس شدید از بیهوشی می باشد می توان از این پروسه زیبایی برای رفع مشکلات بینی استفاده کرد. با انجام این روش می توان ایراداتی همچون وجود فرورفتگی بر روی بینی را برطرف کرده و وضعیت ظاهری بینی را به خصوص از نیمرخ بهبود بخشید.

تزریق فیلر - دکتر خوشخو

 • برجسته سازی لب و گونه ها

حجیم بودن و برجستگی لب ها و گونه ها از گذشته تا کنون یکی از معیارهای زیبایی به شمار می رفته است ، اگر دارای گونه هایی با برجستگی کم ، لب هایی نازک یا نامتقارن هستید با تزريق ژل که یکی از انواع فیلر است می توان این مشکل را برطرف کرد.

تزریق فیلر - دکتر خوشخو

انواع فیلر

فیلر ها در سه نوع دائمی ، نیمه دائمی و موقتی وجود دارند.

فیلرهای موقتی

 • فیلرهای موقتی در 2 گروه وجود دارند :
 1. ساخته شده از اسید هیالورونیک
 2. ساخته شده از کلاژن

بیشتر فیلرهایی که در بازار وجود دارند بر پایه هیالورونیک اسید ساخته شده اند. جنس اسید هیالورونیک از مواد بدن انسان بوده و افزایش سن موجب کاهش اثر آن می شود ، از فیلرهای موقتی بیشتر برای افزایش حجم لب و گونه و همینطور برطرف کردن چین و چروک استفاده می شود.

فیلرهای نیمه دائمی

این نوع از فیلر ها موجب تحریک بافت سازی شده و بعد از گذشت چند مدت اثر خود را نشان می دهند. این امکان وجود دارد که این نوع از فیلر بعد از تزریق در زیر پوست به صورت گلوله گلوله در بیاید.

فیلرهای دائمی

می توان گفت که تمام فیلرهای دائمی در افراد عارضه ایجاد می کنند ، به همین دلیل امروزه استفاده از این نوع فیلرها منسوخ شده است. فیلرهای دائمی ممکن است در زیر پوست جابجا شده و اگر پزشک از مهارت لازم برخودار نبوده و نتیجه مورد رضایت بیمار نباشد اثر آن از بین نرفته و حتی در صورت خارج سازی توسط پزشک ، پوست به دلیل پستی و بلندی حالتی غیر یکنواخت و نازیبا به خود می گیرد.

تزریق فیلر - دکتر خوشخو

مراقبت های قبل از تزریق فیلر

 • لازم است تا به خوبی در رابطه با این روش ، مزایا و معایب تزريق فیلر ، نتایج احتمالی به دست آمده از آن و غیره تحقیق کرده و با اشراف کامل برای انجام این روش اقدام کنید.
 • بعد از اینکه تصمیم به انجام این تزریق فیلر در تهران ، گرفتید باید در رابطه با یک پزشک خوب و متبحر در انجام این روش تحقیق کرده و بهترین پزشک را انتخاب کنید. انتخاب یک جراح پلاستیک خوب در تهران به دلیل اینکه منجر به ایمن بودن بیشتر این روش شده و موجب می گردد که بهترین نتایج از آن به دست آید بسیار حائز اهمیت است.
 • سپس خواسته ها و نگرانی های خود را با پزشک تان مطرح کنید تا ایشان با آگاهی و اشراف از توقعات شما بهترین نتایج را برای تان رقم بزند.
 • به مدت چند روز قبل از تزریق کردن فیلر از مصرف داروهایی که موجب کاهش غلظت خون می شوند خودداری کرده و استعمال دخانیات و نوشیدنی های الکل دار را متوقف نمایید.
 • حتماً در رابطه با ویژگی های برندی که قرار است برای شما مورد استفاده قرار گیرد تحقیق نمایید. بسیار مهم است که فیلر از چه نوع برندی بوده و دارای تاییدیه از وزارت بهداشت و سازمان غذا و داروی آمریکا باشد.
 • حتماً مواردی که بهترین جراح پلاستیک صورت و بینی در تهران ، رعایت آن ها را به شما توصیه می کند را انجام داده و رعایت کنید.

تزریق فیلر - دکتر خوشخو

مراقبت های بعد از تزریق فیلر

 • بعد از انجام این روش جوانسازی پوست به مدت چند روز آب کافی میل نمایید.
 • مواد غذایی پر فیبر را در رژیم غذایی خود بگنجانید.
 • بروز کمی کبودی ، التهاب و ورم بعد از تزریق فیلر در تهران ، طبیعی بوده و از بین خواهد رفت.
 • از فشار و ماساژ دادن ناحیه تزریق شده و قرار دادن آن در معرض نور شدید خورشید خودداری کنید.
 • به مدت چند روز سیگار نکشید.

تزریق فیلر بینی یا جراحی بینی کدام بهتر است ؟

یکی از رایج ترین جراحی های پلاستیک و زیبایی ، جراحی بینی است . این جراحی در سال های اخیر به یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین روش های زیبایی در سراسر دنیا تبدیل شده است. اما در این میان ممکن است برخی افراد تمایلی به انجام عمل زیبایی بینی و سایر عمل های تهاجمی نداشته باشند و به سراغ روش هایی مانند تزریق کردن فیلر روی بیاورند. در این راستا لازم است بدانید که تزریق فیلر در مواردی که بینی عیوب و نواقص کمی داشته باشد ، کمک کننده بوده و در مواردی که بینی نیاز به اصلاحات شدید داشته باشد ، لازم است حتما عمل رینوپلاستی انجام شود. از طرف دیگر متقاضیان باید توجه داشته باشند که این پروسه ، تنهادر رفع مشکلات ظاهری بینی موثر بوده و تاثیری در عملکرد بینی و برطرف کردن مشکلات تنفسی ندارد ، در حالی که در عمل بینی می توان همزمان با اصلاح مشکلات ظاهری بینی ، مشکلات تنفسی را نیز بهبود بخشید. در هر صورت اگر تصمیم به تزریق کردن فیلر به بینی خود دارید ، لازم است پیش از هر چیز به تمامی نکات مذکور توجه داشته باشید ؛ چرا که بعد از تزریق ، امکان انجام جراحی بینی وجود نخواهد داشت. نکته دیگری که در همین خصوص باید نسبت به آن توجه داشت ، موقتی بودن نتایج بوده و لازم است در بازه های زمانی مشخص برای حفظ اثرات درمان ، تزریق مجدد انجام شود. اما از مزایای این پروسه می توان به دوره نقاهت کوتاه ، نتیجه گیری سریع از درمان و هزینه های بسیار پایین اشاره نمود. بینی های استخوانی که دارای قوز و برآمدگی هستند و تصمیم به رفع این مشکل با روش های غیر تهاجمی دارند ، بهترین گزینه برای تزریق کردن فیلر به بینی محسوب می شوند.

10 نکته مهم که در رابطه با فیلرهای پوستی که باید بدانید :

فیلرها در زیبایی پوست نقش مهمی را ایفا می کنند. فیلرهای رتیلین اولین فیلرهای مورد تایید سازمان FDA هستند که از حدود 20 سال پیش مورد استفاده قرار می گیرند. امروزه فیلرهای بسیاری نظیر تئوسیل ، ژوودرم و بلوترو در دسترس ما هستند. اما همچنان تصورات غلط و اشتباهی در خصوص تزریق این نوع حجم دهنده ها و فیلرهای حاوی اسید هیالورونیک وجود دارد که سردرگمی های زیادی را برای متقاضیان این پروسه زیبایی ایجاد نموده است. از این رو در ادامه به 10 نکته مهمی که در رابطه با فیلرها باید بدانید اشاره شده است :

 1. فیلرها از انجایی که از مولکول های اصلاح شده اسید هیالورونیک ساخته شده اند ، می توانند به کشیدن پوست و بازگشت حجم از دست رفته پوست کمک کنند و به این ترتیب موجب شادابی و جوانی پوست شوند.
 2. هیالورونیک اسید می تواند 200 برابر حجم خودش آب جذب نماید که این خاصیت موجب می شود زمانی که به پوست تزریق می شود ، رطوبت عمیقی به پوست ببخشد و سبب پر به نظر رسیدن حجم پوست شود. روشن کردن پوست و کاهش منافذ پوستی ، کاهش خطوط سطحی و چین و چروک ها نیز از دیگر مزایای این نوع فیلرها می باشند.
 3. به کمک فیلرها می توان اجزای صورت را تا حدودی شکل داده و بهبود بخشید.
 4. تزریق فیلر به دلیل تحریک کلاژن سازی پوست موجب بهبود وضعیت پوستی می شود و اثرات آن تا چند ماه الی یک سال ماندگار است و با هربار تزریق ماندگاری آن افزایش پیدا می کند.
 5. تزریق بیش از اندازه به معنی نتیجه گیری بهتر از درمان نیست و لازم است هر فرد به اندازه نیاز ، فیلر تزریق نماید.
 6. ممکن است برای دریافت نتیجه ایده آل از درمان نیاز به تزریق چندین فیلر پوستی مختلف داشته باشد.
 7. به کمک تکنولوژی های جدید ماندگاری و تاثیرگذاری فیلرها طولانی تر و بهتر شده است.
 8. دقت داشته باشید که تخصص و مهارت پزشک در تزریق فیلر در تهران ، به اندازه نوع و برند فیلرها دارای اهمیت است.
 9. سبک کاری و تکنیک های هر پزشک در امور زیبایی و درمانی متفاوت است. به همین دلیل لازم است شما با سبک کاری پزشک خود آشنایی داشته باشید.
 10. هرچند که عوارض شدید ناشی از تزریق کردن فیلرها بسیار نادر است ، با این حال ممکن است اتفاق بیفتد. به همین دلیل باید در رابطه با خطرات احتمالی آن با پزشک خود صحبت نمایید.