آیا شما نیز علاقه مند به انجام جراحی بینی هستید و قصد دارید از بهترین نتایج بهره مند شوید؟ برای بهرمندی از بهترین نتایج باید مراقبت های قبل از جراحی بینی که دکتر کیوان خوشخو تاکید بسیار زیادی بر آن دارند را جدی بگیرید. نکات قبل از جراحی بینی که در ذیل قصد بیان آن ها را داریم همانند مراقبت های بعد از جراحی بینی حائز اهمیت هستند.

مراقبت-های-قبل-از-جراحی-بینی

نکات و مراقبت های قبل از جراحی بینی

مشاوره قبل از عمل

پس از انتخاب جراح بینی به مطب یا کلینیک جراح بینی خود مراجعه کنید و با وی برای انجام چنین جراحی زیبایی مشورت کنید.

در ابتدا بهتر است اهداف خود از انجام جراحی را برای جراح بینی شرح دهید تا وی پس از معاینات لازم بهترین روش و تکنیک جراحی را برای شما انتخاب کند.

اگر با سوال هایی مواجه شده اید حتما برای پزشک خود مطرح کنید و از او بخواهید تا اطلاعات بیشتر در این زمینه در اختیار شما قرار دهد.

 

کاندیدای مناسب جراحی

یکی از اقدامات و مراقبت های قبل از جراحی بینی که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و افراد باید به آن توجه بسیار ویژه نمایند این است که ببینند آیا شرایط لازم برای این جراحی زیبایی را داشته و کاندیدای مناسبی برای انجام آن هستند یا خیر؟!

اینکه فردی در ظاهر بینی خود ایراد داشته و هزینه های مربوط به جراحی را داشته باشد الزاماً کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی نیست.

از جمله مهم ترین شرایطی که باید در یک فرد وجود داشته و او را به کاندیدای مناسبی برای این جراحی زیبایی مبدل می سازد عبارتنداز:

داشتن توقعات واقع بینانه از نتیجه جراحی 

فرد باید قبل از جراحی نوع بینی خود را شناخته و نسبت به محدودیت های جراحی بینی آگاه باشد او باید بداند که ویژگی های ساختاری بینی به جراح اجازه محقق نمودن همه انتظارات افراد متقاضی جراحی را نمی دهد.

از جمله توقعات غیرمنطقی افراد که جراحان بینی به کرات با آن مواجه می شوند جراحی شبیه به یک فرد مشهور یا یک عکس است. این دسته از افراد باید توجه داشته باشند که جراحی شبیه به خیاطی یا مجسمه سازی نیست که یک مدل را به جراح بینی خود نشان داده و عین آن را تحویل بگیرند.

انتخاب فرم بینی باید با توجه به فاکتورهایی همچون نوع بینی ، جنسیت فرد، ویژگی های صورت و تناسب بینی با دیگر اجزای صورت انجام شود.

 

شیرده و باردار نبودن

برای انجام جراحی زیبایی بینی لازم است تا فرد تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرد. ماده بیهوشی دارای اثراتی است که ممکن است بر روی جنین و نوزاد تاثیر منفی گذاشته و سلامت او را به خطر بیاندازد از همین رو بهتر است از انجام عمل جراحی بینی در زمان شیردهی و بارداری خودداری کنید.

عدم اعتیاد به مصرف دخانیات و مشروبات الکلی

مصرف دخانیات، مواد حاوی نیکوتین و همچنین نوشیدنی های حاوی الکل باید به مدت 2 ماه پیش و پس از جراحی متوقف شود زیرا ممکن است موجب کاهش اکسیژن خون شده در حین جراحی خطرساز شود و باعث بیشتر شدن تورم ناشی از جراحی گردد.

برخورداری از شرایط جسمی و روحی سالم

فرد باید از نظر جسمی و روحی سالم باشد تا بتوان جراحی را بر روی بینی او انجام داد. ابتلای فرد به بیماری های مزمنی همچون لوپوس و همچنین افسردگی روحی نه تنها ممکن است در حین جراحی خطرساز باشد بلکه امکان دارد مشکلاتی را نیز بعد از جراحی برای فرد ایجاد نماید.

مراقبت های قبل از جراحی بینی

 • برای انجام چنین جراحی زیبایی باید ناشتا باشید.
 • از دو هفته قبل از عمل در صورت مصرف سیگار آن را کنار گذارید.
 • آزمایشاتی که جراح بینی برای تان تجویز کرده است را باید انجام دهید.
 • لازم است برای تهیه عکس های قبل از عمل به محل مورد نظر مراجعه کنید.
 • به مدت دو هفته به هیچ عنوان از دارو های گیاهی استفاده نکنید.
 • از مصرف دارو هایی که دارای سیر، جنسینگ، زنجبیل و غیره هستند پرهیز کنید.
 • از مصرف ویتامین E اجتناب کنید.
 • بهتر است شب قبل حمام کنید و 8 ساعت خواب کامل داشته باشید.

 

سرماخوردگی قبل از جراحی زیبایی بینی

ویروس سرماخوردگی که شامل علائمی چون آبریزش بینی، گرفتگی بینی، سرفه، گلو درد و تب خفیف می باشد دستگاه تنفسی افراد را درگیر می کند. اگر دچار سرماخوردگی شده اید بهتر است جراحی را به تاخیر بیاندازید تا مشکلی پس از جراحی برایتان به وجود نیاید.

تغذیه قبل از جراحی 

 • اغلب افرادی که برای انجام جراحی به ما مراجعه می کنند درباره این که قبل از عمل چی بخوریم از ما سوال می کنند با ما همراه باشید تا ذیل درباره آن توضیح دهید.
 • با مشورت جراح بینی می توانید از سه هفته قبل از جراحی از مولتی ویتامین جهت بهبود سریع تر زخم ها استفاده کنید.
 • مصرف پروتئین در این دوران بسیار مهم است.
 • سبزیجات و میوه ها جزو رژیم غذایی سالم می باشند اما باید توجه داشته باشید که استفاده از آن برای انجام جراحی بینی مناسب نیست.

با رعایت نکاتی که در این مقاله ذکر کردیم می توانید این جراحی زیبایی را به راحتی پشت سر بگذارید.