مراقبت های بعد از جراحی گوش

انجام مراقبت های بعد از جراحی گوش مانند رعایت و انجام مراقبت های بعد از هر گونه جراحی دیگر در نتیجه آن تاثیر مستقیم دارد، لذا در این مقاله در رابطه با اقداماتی که فرد باید بعد از جراحی گوش انجام دهد به ارائه توضیحاتی خواهیم پرداخت.

 

مراقبت های بعد از جراحی گوش

 

حمل اجسام سنگین و ورزش کردن

پزشک برای مدت زمان مشخصی فرد را از بلند کردن اجسام سنگین و همینطور ورزش کردن منع خواهد نمود زیرا انجام این فعالیت ها ممکن است موجب خونریزی گوش ها شود.

رانندگی

توصیه می شود بعد از جراحی گوش برای مدتی از رانندگی کردن بپرهیزید چرا که استفاده از سربندی که فرد بعد از جراحی گوش ملزم به استفاده از آن است موجب کاهش شنوایی افراد شده و باعث می شود تا فرد نتواند با سر و گردن خود عکس العمل به موقع داشته باشد و این امر احتمال بروز تصادف را افزایش می دهد.

استراحت

فردی که اقدام به انجام جراحی گوش نموده باید در نحوه خوابیدن خود بسیار دقت کرده و به پشت بخوابد و از خوابیدن به پهلو بپرهیزد زیرا خوابیدن در این موقعیت موجب ایجاد فشار به گوش ها می شود.

همچنین بهتر است افراد در موقعیتی بخوابند که سرشان بالاتر از سطح بدن آن ها قرار گیرد، برای این کار می توان از دو یا چند بالشت در زیر سر بهره گرفت.

رژیم غذایی

بیمار باید به رژیم غذایی خود بعد از اتوپلاستی بسیار دقت کند.

خوردن غذاهایی که در آن ها از نمک و ادویه زیادی استفاده شده باعث تشدید ورم گوش ها می شود و افراد با قطع یا کاهش مصرف این غذاها می توانند روند کاهش تورم گوش های شان را سرعت دهند.

بعد از جراحی گوش افراد می بایست استراحت کنند، عدم تحرک کافی ممکن است منجر به ابتلای افراد به یبوست شود، آشامیدن مایعات از ابتلای افراد به این بیماری جلوگیری می نماید.

استحمام

لازم است تا بیماران شب قبل از جراحی گوش استحمام کنند، دلیل تاکید بر این موضوع این است که افراد تا چند روز نیاز به استحمام نداشته باشند زیرا به مدت 3 روز باید از خیس شدن سر و پوششی که توسط پزشک بر روی آن قرار داده می شود جلوگیری نمود.

مصرف داروها

بیمار ملزم به استفاده منظم و سروقت داروهایی است که پزشک برای وی تجویز می کند، زیرا این دارو ها به روند بهبود فرد سرعت می بخشند.

مراجعه به پزشک

لازم است تا بیمار پس از گذشت یک هفته برای بررسی نتیجه جراحی به پزشک خود مراجعه نماید.

درباره drkhoshkhoo

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 4 × یک =

Call Now Button