عمل دماغ

عمل دماغ امروزه جزء پرطرفدارترین عمل های زیبایی محسوب می شود، کسانی که قصد عمل زیبایی بینی را دارند بهتر است انتظارات معقولانه ای از نتیجه عمل داشته باشند.

دو نوع بینی وجود دارد که عبارتند از بینی گوشتی و بینی استخوانی .

 

عمل دماغ

 

بینی گوشتی

بینی گوشتی به بینی گفته می شود که پوست ضخیم و اسکلت ضعیف داشته باشد و غدد چربی در اطراف سوراخ های بینی زیاد باشد، کسانی که دارای این نوع بینی هستند معمولا بهترین جراح بینی به آن ها توصیه می کند در عمل دماغ گوشتی مدل بینی طبیعی را انتخاب کنند تا از نتیجه عمل رضایت داشته باشند.

بینی استخوانی

بینی استخوانی به بینی گفته می شود که پوست نازک و اسکلت محکم داشته باشد، کسانی که دارای این نوع بینی هستند در عمل جراحی زیبایی بینی می توانند مدل بینی طبیعی ، فانتزی یا عروسکی و غیره را انتخاب کنند و بهترین نتیجه را به دست آورند.

 

عمل-دماغ

 

انواع روش های عمل دماغ به شرح ذیل می باشد:

عمل دماغ به دو روش باز و بسته انجام می شود.

در جراحی بینی به روش باز ، جراح بینی یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد می کند و پس از جدا کردن پوست از اسکلت بینی تغییرات مورد نیاز بر روی بینی را اعمال می نماید.

اما در جراحی بینی به روش بسته هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود و تمامی برش ها در داخل بینی زده می شود.

کوچک کردن بینی با لیزر

امروزه تبلیغات زیادی در خصوص کوچک کردن دماغ با لیزر می شود که باید بگوییم هنوز علم پزشکی آنقدر پیشرفت نکرده است که بتوان با لیزر تغییراتی را در اسکلت بینی ایجاد کرد، بهتر است بدانید لیزر تنها باعث صاف و شفاف شدن پوست بینی می شود.

عوارض عمل زیبایی دماغ چیست؟

باید بگوییم که عمل زیبایی دماغ در صورتی که توسط بهترین جراح بینی انجام شود و فرد مراقبت های قبل و بعد از آن را رعایت کند دچار هیچ عارضه ای نخواهد شد و تنها عیب این روش تورم و کبودی می باشد که امری طبیعی بوده و به مرور زمان رفع می شود و جای نگرانی وجود ندارد.

 

عمل دماغ

 

اقدامات قبل از عمل دماغ

 1. یکی از عوامل تاثیرگذار در نتیجه جراحی بینی ، میزان تجربه و مهارت جراح بینی است. بنابراین به عنوان اولین اقدام قبل از جراحی بینی باید با انجام تحقیقات لازم یک جراح بینی خوب را انتخاب کنید.
 2. پس از اینکه جراح بینی تان را با دقت انتخاب نمودید در رابطه با انتظارات و توقعاتی که از جراحی بینی دارید با پزشک خود به صحبت بنشینید.
 3. در صورتی که دارای سابقه ابتلا به بیماری های مزمن بوده یا در حال حاضر به بیماری مزمنی ابتلا دارید، از داروی خاصی مثل راکوتان استفاده می کنید یا به ماده غذایی و دارویی خاصی ابتلا دارید آن را با پزشک خود در میان بگذارید.
 4. مصرف دخانیات و نوشیدنی های حاوی الکل بر میزان اکسیژن خون تاثیر داشته و موجب کاهش آن می شوند، لذا در صورت استفاده از این گونه مواد و نوشیدنی ها به مدت ۲ هفته قبل از عمل بینی تان مصرف آن ها را قطع نمایید.
 5. پزشک برای بررسی دقیق نسبت اجزای صورت شما و تعیین بهترین فرم بینی یکسری عکسبرداری هایی را برای تان تجویز می نماید که انجام آن ها لازم و ضروری است.
 6. یکی از موارد منع جراحی بینی، بارداری می باشد. جراح بینی برای اطمینان از عدم بارداری خانم ها و همچنین سلامت فرد آزمایش هایی را برای او تجویز می کند که فرد باید آن ها را انجام داده و نزد پزشک ببرد.
 7. اگر از داروهایی استفاده می کنید که از میزان غلظت خون کاسته و احتمال خونریزی در حین جراحی بینی را افزایش می دهند باید مصرف آن ها را دو هفته قبل از جراحی بینی قطع کنید.
 8. بهتر است خانم ها در روز جراحی بینی به صورت بدون آرایش مراجعه نموده و لاک نداشته باشند. در صورت استفاده از ناخن مصنوعی، یکی از آن ها را خارج نمایید.

 

عمل دماغ

 

مراقبت های بعد از عمل دماغ به شرح ذیل می باشد:

 • بیمار به مدت ۲ هفته بعد از عمل بینی از داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین و آسپرین استفاده نکند.
 • به مدت هفته پس از جراحی زیبایی بینی از مصرف الکل ، استعمال دخانیات جدا خودداری کند.
 • داروهایی را که جراح بینی تجویز نموده است به طور مرتب استفاده کنید.
 • از رفتن به مکان های شلوغ که امکان برخورد ضربه با بینی وجود دارد جدا خودداری کنید.
 • از انجام فعالیت های سنگین بعد از جراحی بینی خودداری نمایید.

دیگر مراقبت های بعد از عمل دماغ

 • به دلیل تاثیر زیادی که استفاده از چسب بینی در کاهش ورم بینی دارد، در مدت زمان تعیین شده توسط جراح بینی تان از چسب بینی استفاده کنید.
 • بعد از جراحی بینی به دلیل تغییرات صورت گرفته در ساختار بینی تان و برش هایی که برای دسترسی به ساختار بینی بر روی پوست آن ایجاد شده است کمی ورم و کبودی در بینی و قسمت هایی از صورت همچون زیر چشم ها ایجاد می شود که طبیعی است و رفع کامل آن نیازمند گذر زمان است.
 • سر خود را با گذاشتن چند بالشت در زیر آن بالاتر از سطح بدن نگه دارید، این کار در کاهش ورم و کبودی موثر است.
 • بر روی بینی و نواحی دارای ورم و کبودی در ۱روز ابتدایی بعد از عمل بینی کمپرس سرد و در ۳ روز بعدی کمپرس گرم قرار دهید.
 • به مدت ۴ روز از استحمام کردن پرهیز نموده و پس از آن این کار را با حضور یک همراه انجام دهید.
 • از میل نمودن غذاهای سفت و پرادویه خودداری کنید زیرا خوردن این غذاها بر تشدید ورم و کبودی بینی موثر است.

 

عمل دماغ

 

هزینه عمل دماغ چقدر می باشد؟

هزینه دماغ با توجه به دستمزد بهترین جراح بینی ، هزینه داروها و آزمایشات ، هزینه بیمارستان و متخصص بیهوشی ، نوع بینی و غیره تعیین می شود.

درباره drkhoshkhoo

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *