عمل بینی در تهران

عمل بینی در تهران : میل به زیبایی و زیباتر شدن از ابتدا تا کنون در افراد وجود داشته و آن ها اقدامات زیادی در جهت زیباتر شدن انجام می دهند که یکی از این اقدامات، انجام عمل دماغ می باشد.

عمل جراحی بینی با دو هدف زیبایی و درمانی در افراد انجام می شود.

عمل دماغ با رفع نواقص ظاهری بینی و ایجاد فرمی جدید در آن که با سایر اجزای صورت در تناسب باشد، موجب زیباتر شدن افراد و افزایش اعتماد به نفس در آن ها می شود.

جراحی درمانی بینی با درمان و رفع مشکلات موجود در بینی همچون انحراف بینی و پولیپ بینی ، موجب بهبود عملکرد تنفسی افراد شده و عوارضی از قبیل خرخر کردن را که در نتیجه این مشکلات در فرد به وجود می آیند را رفع می نماید.

 

 عمل بینی در تهران

 

انواع بینی

نوع بینی با توجه به ضخامت پوست و میزان استحکام غضروف ها و استخوان های آن تعیین می گردد.

بینی گوشتی : بینی های گوشتی پوست ضخیم داشته و غضروف ها و استخوان های آن ها ضعیف می باشد.

بینی استخوانی : بینی های استخوانی پوست نازک داشته و غضروف و استخوان های آن ها محکم می باشد.

ویژگی های بهترین جراح بینی

 • تحصیلات مرتبط با جراحی بینی داشته و سوابق رضایت بخشی در این زمینه دارد.
 • وقت لازم را جهت مشاوره و دانستن انتظارات بیمار از جراحی بینی برای او صرف می نماید.
 • با حوصله بوده و با صبوری در مورد ابتلای فرد به بیماری های مزمن و مصرف داروهای خاص و داشتن حساسیت دارویی با او صحبت کرده و از او سوال می نماید.
 • آزمایشات و عکسبرداری های لازم را برای او تجویز می کند.
 • علاوه بر آشنایی با اصول ریاضی بر اصول زیبایی شناسی نیز کاملاً واقف می باشد.
 • از قدرت تصور بالایی برخوردار بوده و قادر است بهترین فرم بینی را که با سایر اجزای صورت فرد در تناسب است، برای او در نظر بگیرد.
 • سلامت فرد برای او در اولویت بوده و چنانچه فرد از نظر جسمی یا روحی آمادگی لازم جهت انجام جراحی بینی را نداشته باشد، از جراحی کردن بینی او خودداری می نماید.

 

عمل بینی در تهران

 

نحوه انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

 • چنانچه قصد انجام عمل بینی در تهران را دارید، می بایست در مورد بهترین جراح بینی تهران از آشنایان خود پرس و جو کرده یا در گوگل به جستجو بپردازید.
 • لیستی از اسامی جراحان بینی در تهران تهیه کنید.
 • به صفحه رسمی اینستاگرام یا سایت جراحان بینی مراجعه کنید و نمونه کارهای آن ها را مشاهده نمایید.
 • به منظور سنجش میزان رضایت بیماران قبلی جراحان بینی ، به مطب آن ها مراجعه کرده و با آن ها صحبت کنید.
 • به این ترتیب بهترین جراح بینی را انتخاب نمایید.

هزینه عمل بینی

جراحی بینی قیمت مشخصی نداشته و به فاکتورهای زیادی از قبیل دستمزد جراح بینی ، هزینه کلینیک یا بیمارستان، هزینه دارو، نوع بینی ، میزان ایرادات موجود در بینی و غیره بستگی داشته و پیش از معاینه کامل بینی بیمار نمی توان هزینه دقیقی را برای او مشخص نمود.

انواع مدل های بینی

به طور کلی نتایج جراحی بینی به سه صورت می باشد :

 1. بینی طبیعی
 2. بینی فانتزی
 3. بینی نیمه فانتزی

هریک از بینی های فوق از ویژگی های خاص خود برخوردار هستند که در ادامه به بررسی هر یک از آن ها می پردازیم.

بینی طبیعی

در بینی های طبیعی فاصله نوک بینی تا لب حدود ۹۵ درجه است و هیچ قوس و انحنایی در بینی وجود ندارد. این مدل بیشتر برای افرادی مناسب است که خواستار برطرف کردن ایرادات بینی خود هستند و نمی خواهند بینی آن ها تغییر چندانی کند.

از مزیت های جراحی بینی طبیعی این است که همه افراد با هر نوع بینی طبیعی و فانتزی قادر به انجام آن هستند و در صورت انتخاب جراح بینی خوب ، نتایج بسیار مطلوبی از جراحی کسب می شود.

عمل بینی در تهران

بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی تنها برای افرادی مناسب است که از بینی استخوانی برخوردارند. در این جراحی قوس زیبایی در پل بینی ایجاد می شود و نوک بینی سربالا خواهد بود. در واقع در بینی های فانتزی زاویه نوک بینی تا لب ۹۵ تا ۱۰۰ درجه می باشد.

بیشترین طرفداران جراحی بینی فانتزی را خانم ها تشکیل داده اند. لازم به ذکر است بینی فانتزی را بینی عروسکی نیز می نامند.

نکته ای که در جراحی بینی فانتزی حائز اهمیت می باشد این است که انجام این جراحی نیازمند دقت بالایی بوده و در صورتی که بینی بیش از حد کوچک یا سربالا شود، علاوه بر اینکه ممکن است از لحاظ ظاهری فرم بدی پیدا کند، منجر به بروز مشکلات تنفسی نیز خواهد شد.

بینی نیمه فانتزی

بینی نیمه فانتزی یکی از رایج ترین فرم های بینی در میان خانم هاست. مدل بینی نیمه فانتزی به این صورت است که نه به اندازه بینی طبیعی صاف بوده و نه شدت قوس آن به اندازه بینی فانتزی می باشد. جراحی بینی نیمه فانتزی هم تنها برای بینی های استخوانی مناسب می باشد.

برگشت پذیری بینی گوشتی

امروزه با پیشرفت علم پزشکی به منظور جلوگیری از افتادگی یا برگشتن بینی به حالت اولیه، در بینی های گوشتی گرافت یا غضروف گذاری انجام می شود. علاوه بر گرافت گذاری غضروف ها تقویت نیز خواهند شد.

روش های جراحی بینی

به طور کلی جراحی بینی از دو روش انجام می شود:

جراحی بینی به روش باز و جراحی بینی به روش بسته

موضوعی که این دو روش را متمایز از یکدیگر می سازد، محلی است که در آن برش ها ایجاد می شوند. به این صورت که در جراحی بینی باز برش ها در ناحیه کلوملا یا همان تیغه میان دو سوراخ بینی ایجاد می شوند و پوست توسط ابزاری مخصوص از ساختار بینی جدا می شود. سپس با توجه به میزان ایرادات بینی تغییرات اعمال خواهد شد.

عمل بینی در تهران

در روش باز به دلیل اشراف کامل جراح بینی ، امکان بروز خطا و نامتقارنی در بینی بسیار کم است و این روش از دقت عمل بالایی برخوردار می باشد.

طی جراحی بینی به روش باز تمام ایرادات پیچیده یا آسان بینی برطرف می شود.

این در حالیست که در جراحی بینی بسته برشی در پوست ایجاد نمی شود و برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند. این روش جراحی بیشتر برای افرادی مناسب است که بینی آن ها ایراد چندانی ندارد.

در این روش احتمال بروز خطا وجود دارد ، چرا که دید جراح محدود است و به طور کامل به ساختمان بینی دسترسی ندارد.

جراحی بینی به روش بسته معمولا اولویت دوم جراحان بینی است و بیشتر در جراحی ترمیمی بینی کاربرد دارد.

لازم به ذکر است اگر لازم بود که در پره های بینی تغییری ایجاد گردد، بدون توجه به روش جراحی ، برش هایی در این نواحی ایجاد می شود.

درباره drkhoshkhoo

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *