عمل بینی تهران

همانطور که می دانید جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی محسوب می شود، کسانی که قصد عمل بینی تهران را دارند این سوال در ذهن شان ایجاد می شود که بهترین جراح بینی در تهران کیست ؟

بهترین جراح بینی استخوانی در تهران چه کسی می باشد؟

هزینه عمل بینی چقدر می باشد؟

 

عمل بینی تهران

 

انتخاب جراح بینی

 • از آن جا که جراحی زیبایی بینی یک عمل اورژانسی محسوب نمی شود پس فرد زمان کافی را برای انتخاب یک جراح بینی خوب در تهران را دارد.
 • برای انتخاب یک جراح بینی خوب می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل به عنوان مثال بهترین جراح بینی گوشتی در تهران را جستجو کنید.
 • پس از تهیه اسامی جراحان بینی در تهران درباره آن ها تحقیق کرده و پس از آن برای مشاوره نزد بهترین آن ها بروید.
 • در جلسه مشاوره تمامی اتظارات خود را از انجام عمل جراحی بینی به جراح بینی مورد نظر بگویید تا به درستی شما را راهنمایی کند.
 • برای اطمینان از انتخاب پزشک مورد نظر نمونه کارهای او را مشاهده کنید، برای مشاهده نمونه کارهای دکتر کیوان خوشخو  ، دکتر عمل بینی تهران می توانید به گالری تصاویر وب سایت یا صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

 

عمل بینی تهران

 

ویژگی های یک جراح بینی خوب

 1. عمل دماغ را با حفظ عملکرد طبیعی بینی انجام داده و سلامت فرد برای او در اولویت قرار دارد.
 2. در صورتی که بیمار از لحاظ روحی یا جسمی شرایط مناسب عمل بینی را نداشته باشد، از جراحی کردن بینی او اجتناب می نماید.
 3. سلامت فرد را بررسی می کند و از او در مورد ابتلا به بیماری های مزمن، داشتن حساسیت دارویی و مصرف داروهای خاص سوال می نماید.
 4. علاوه بر اینکه با اصول ریاضی آشنا است، به طور کامل با اصول زیبایی شناسی نیز آشنا می باشد.
 5. از قدرت تصور خوبی برخوردار بوده و می تواند بهترین فرم بینی را که با سایر اجزای صورت فرد در تناسب می باشد، برای او در نظر بگیرد.
 6. پیش از انجام عمل جراحی بینی ، زمان لازم را برای انجام مشاوره برای او در نظر گرفته و انتظارات او از عمل بینی را جویا می شود.
 7. عکسبرداری ها و آزمایشاتی را که فرد می بایست انجام دهد را برای او تجویز می نماید.
 8. اقدامات قبل و بعد از عمل بینی را برای فرد به طور کامل توضیح می دهد.

عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی بر روی دو نوع بینی گوشتی و بینی استخوانی انجام می شود.

بینی استخوانی به بینی گفته می شود که دارای پوست نازک و اسکلت محکم باشد ، کسانی که دارای این نوع بینی هستند در جراحی زیبایی بینی می توانند مدل بینی طبیعی ، فانتزی و غیره را انتخاب کنند و بهترین نتیجه را به دست آورند.

بینی گوشتی به بینی گفته می شود که پوست ضخیم و اسکلت ضعیف داشته باشد، کسانی که دارای این نوع بینی هستند در عمل بینی به آن ها توصیه می شود برای به دست آوردن نتیجه ایده آل مدل بینی طبیعی را انتخاب کنند و بهترین نتیجه را به دست آورند.

 

عمل بینی تهران

 

انواع روش های عمل بینی

جراحان بینی جراحی زیبایی بینی را با انتخاب یکی  از روش های جراحی بینی باز یا جراحی بینی بسته انجام می دهند.

در جراحی بینی به روش باز ، جراح بینی یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد می کند و پس از جدا کردن پوست از اسکلت بینی تغیرات مورد نیاز را بر روی بینی اعمال می کند.

اما در جراحی بینی به روش بسته هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود و تمامی برش ها در داخل بینی می باشد.

کوچک کردن بینی با لیزر

امروزه شاهد تبلیغات گسترده ای در خصوص کوچک کردن بینی بدون عمل هستیم که باید در خصوص این تبلیغات بگوییم هنوز علم پزشکی در زمینه لیزر آن قدر پیشرفت نکرده است که بتوان با لیزر تغییراتی را در اسکلت بینی ایجاد کرد.

لیزر تنها باعث صاف و شفاف شدن پوست بینی می شود. بنابراین در صورتی که قصد عمل بینی تهران را داشته و در این مورد در گوگل جستجو کردید و با چنین مطالبی برخورد نمودید فریب آن را نخورید.

نتیجه جراحی بینی

نتیجه به دست آمده از عمل جراحی بینی با توجه به نوع بینی و سلیقه خود بیمار به دو صورت طبیعی و فانتزی می باشد.

 • جراحی بینی طبیعی : در عمل بینی طبیعی هیچ قوسی در بینی ایجاد نخواهد شد و در صورت ایجاد، میزان آن بسیار کم خواهد بود.

زاویه بین لب بالا و نوک بینی در این نوع از بینی ها ۹۰ درجه می باشد.

 • جراحی بینی فانتزی : در عمل بینی فانتزی در بینی قوس ایجاد خواهد شد و زاویه بینی لب بالا و نوک بینی ۱۰۵ درجه خواهد بود.

افرادی که قصد عمل بینی تهران یا هر منطقه دیگری را داشته و به طور مثال می خواهند بینی خود را به فرم طبیعی عمل نمایند، می بایست بهترین جراح بینی طبیعی در تهران یا منطقه خود را انتخاب کنند.

 

عمل بینی تهران

تعیین بهترین فرم بینی

یکی از متداول ترین سوالات افرادی که قصد عمل بینی تهران را داشته و دکتر کیوان خوشخو را برای جراحی بینی شان انتخاب نموده اند از ایشان این است که کدام فرم از بینی برای آن ها مناسب تر است؟

در پاسخ باید گفت که تعیین بهترین و مناسب ترین فرم بینی برای هر فرد با توجه به فاکتورهای زیر صورت می گیرد.

نوع بینی

نوع بینی که استخوانی باشد یا گوشتی مهم ترین عامل در تعیین فرم بینی است به طوری که اگر بینی گوشتی باشد امکان جراحی آن به فرم فانتزی وجود نداشته و فقط می توان آن را به فرم طبیعی و در برخی از موارد به فرم نیمه فانتزی که حد میان بینی طبیعی و فانتزی است جراحی نمود.

به بیان دیگر افرادی که بینی شان گوشتی است به دلیل ویژگی های ساختاری بینی شان در انتخاب فرم بینی خود حق انتخاب ندارند ولی افرادی با بینی استخوانی می توانند با توجه به مواردی که در ادامه به آن ها اشاره می نماییم یکی از فرم های طبیعی، فانتزی یا نیمه فانتزی را انتخاب نمایند.

 

عمل بینی تهران

 

سلیقه فرد

سلیقه افراد با یکدیگر متفاوت بوده و زیبایی از نظر آن ها متفاوت است به طوریکه برخی از افراد ظاهر طبیعی را زیبا دانسته و برخی دیگر چنین اعتقادی ندارند به همین دلیل است که ممکن است شخصی که از نظر شما بسیار زیبا باشد از نظر دوست تان چهره ای کاملاً معمولی داشته باشد.

همچنین برخی از افراد دارای این عقیده هستند که چون زمان و هزینه نسبتاً زیادی برای عمل زیبایی بینی خرج کرده اند بنابراین افراد در هنگام مواجهه با آن ها باید متوجه انجام جراحی بینی شان شوند و برخی دیگر تمایل دارند که تا حد امکان کسی متوجه انجام عمل بینی آن ها نشود، به همین دلیل شما باید به طور صادقانه تمام انتظاراتی که از این جراحی زیبایی دارید را با جراح بینی تان مطرح کنید تا ایشان به طور کامل از توقعات شما آگاه شده و در هنگام تعیین فرم بینی خواسته های شما را نیز در نظر بگیرد.

تناسب میان اجزا

بینی به دلیل موقعیتی که در چهره داشته و محل قرارگیری آن، تاثیر زیادی بر زیبایی چهره دارد به طوریکه اگر نقصی در آن وجود داشته یا با دیگر اجزای چهره در تناسب نباشد بر زیبایی کل چهره تاثیر خواهد گذاشت.

بینی به صورت مفرد در چهره در نظر گرفته نمی شود بلکه باید در هنگام فرم دهی آن به اجزای دیگری همچون گونه ها، چانه و غیره دقت کرد در این صورت است که جراحی بینی بر زیبایی کل چهره تاثیر مثبت گذاشته وموجب ارتقا اعتماد به نفس افراد می شود.

به همین دلیل است که بیشتر جراحان بینی قبل از انجام جراحی زیبایی عکسبرداری هایی را برای فرد و به منظور بررسی نسبت اجزا به یکدیگر برای آن ها تجویز کرده و به این ترتیب با تسلط کاملی که بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی دارند بهترین فرم بینی را برای افراد انتخاب می نمایند.

 

عمل بینی تهران

 

اقدامات قبل از عمل بینی

 

 • قبل از عمل بینی اولین کاری که افراد می بایست انجام دهند، انتخاب یک جراح بینی ماهر است.
 • در مرحله بعدی افراد باید در رابطه با توقعاتشان از عمل بینی با جراح بینی صحبت نمایند.
 • جراح بینی برای بررسی دقیق وضعیت سلامت فرد و همینطور بررسی نسبت اجزای صورت او، یک سری عکسبرداری و آزمایشاتی را تجویز می کند که انجام دادن آن ها لازم و ضروری است.
 • اگر سابقه ابتلا به بیماری مزمنی مانند لوپوس را داشته یا در حال حاضر به آن مبتلا هستید، حتماً جراح بینی خود را از آن آگاه سازید.
 • مطلع کردن جراح بینی از مصرف داروهای خاص و داشتن حساسیت های دارویی و غذایی الزامی می باشد.
 • در صورت استعمال دخانیات، مصرف آن را ۲ هفته قبل از عمل بینی متوقف کنید زیرا مصرف دخانیات میزان اکسیژن خون را کاهش می دهد.
 • مصرف ویتامین E و داروهای جلوگیری از انعقاد خون مثل وارفارین و آسپرین را به دلیل اینکه موجب افزایش احتمال خونریزی در هنگام عمل بینی می شوند، ۱۴ روز قبل از جراحی بینی قطع نمایید.
 • اگر از کورتون یا داروهای ضد بارداری استفاده می کنید، جراح بینی خود را از آن مطلع کنید.
 • شب قبل از جراحی بینی دوش گرفته و آقایان صورت خود را کامل اصلاح کنن، از به همراه داشتن زیورآلات، آرایش نمودن و زدن لاک خودداری کنید و حداقل یکی از ناخن های مصنوعی را جدا کنید.

 

عمل بینی تهران

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 1.  پس از جراحی بینی به دلیل تغییرات صورت گرفته در ساختار بینی ، در آن مقداری التهاب و کبودی و همینطور ورم ایجاد می شود.
 2. بروز کبودی، ورم و التهاب امری طبیعی است و با گذشت زمان از بین خواهد رفت.
 3. در یک روز ابتدایی بعد از عمل بینی بر روی بینی خود و نواحی دارای ورم و کبودی، کمپرس سرد قرار داده و در ۳ روز بعدی کمپرس گرم قرار دهید.
 4. از خوردن غذاهایی که پرادویه هستند بپرهیزید و غذاهای آبکی مانند سوپ بخورید.
 5. شب اول و دوم، دو یا چند بالشت در زیر سر گذاشته و با این کار سر خود را از سطح بدن بالاتر نگه دارید.

برای آگاهی از مراقبت های کامل بعد از جراحی بینی می توانید به مقاله مراقبت های بعد از جراحی بینی موجود در وب سایت دکتر کیوان خوشخو که دکتر عمل بینی تهران هستند مراجعه نمایید.

هزینه عمل بینی تهران چقدر  می باشد؟

هزینه عمل بینی با توجه به دستمزد بهترین جراح بینی ، هزینه متخصص بیهوشی ، هزینه داروها و آزمایشات ، هزینه جلسات معاینه و غیره تعیین می شود.

 

درباره drkhoshkhoo

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *