جراحی بینی و شیردهی

جراحی بینی و شیردهی : سالیانه صدها هزار مرد و زن برای دستیابی به ظاهری بهتر و افزایش اعتماد به نفس خود یا درمان مشکلات تنفسی اقدام به جراحی بینی می کنند.

مشکلاتی مانند پولیپ یا انحراف بینی در تنفس فرد اختلال ایجاد کرده و نفس کشیدن را برای فرد سخت می کند، در این صورت با انجام عمل دماغ مشکل موجود حل شده و ادامه زندگی برای فرد راحت تر خواهد گشت.

همچنین چنانچه ظاهر بینی فرد دارای ایراد بوده و با سایر اجزای صورت او در تناسب نباشد، با انجام عمل زیبایی بینی می توان ایرادات ظاهری را برطرف کرده و با بهبود بخشیدن به ظاهر فرد باعث افزایش اعتماد به نفس در او شد.

 

جراحی بینی و شیردهی

 

محدودیت های جراحی بینی

انجام عمل بینی در خانم ها محدودیت هایی نسبت به آقایان دارد که یکی از آن ها موضوع بارداری و شیردهی می باشد.

مادران شیرده معمولا نگران مواردی از قبیل تاثیر مواد بیهوشی بر نوزاد، تحت تاثیر قرار گرفتن آرامش نوزاد، تاثیر سو در میزان شیردهی و غیره می باشند.

لازم به ذکر است که انجام عمل بيني در زمان شيردهي ، هیچ مشکلی برای مادر و نوزاد ایجاد نخواهد کرد و به عبارت دیگر انجام جراحی بینی و شیردهی منافاتی با هم ندارند.

اما مادر برای اطمینان بیشتر باید بعد از گذشت 12 ساعت که اثر داروهای بیهوشی در او از بین رفته است، اقدام به شیردهی به کودک نماید.

لزوم انجام این کار به این دلیل است که مواد بیهوشی موجود در خون مادر برای کودک مشکل ساز نشود و مادر پس از به دست آوردن هوشیاری کامل به کودک خود شیر دهد.

پس از گذشت 12 ساعت مانعی برای شیر دادن به نوزاد وجود نداشته و مادر با خیال راحت می تواند اقدام به شیردهی نماید.

دکتر کیوان خوشخو که عمل دماغ را به طور تخصصی انجام می دهند، مسکن هایی را برای تسکن درد مادر تجویز می نمایند که برای مادر و کودک کوچکترین عوارضی نداشته باشد.

همچنین افراد باید بدانند که انجام جراحی بینی در بارداری ممنوع بوده و به هیچ عنوان امکان پذیر نمی باشد.

 

جراحی بینی و شیردهی

 

عمل بینی و سزارین

بسیاری از خانم ها گمان می کنند که انجام عمل سزارین بعد از عمل بینی برای آن ها یا نوزادشان عوارض ایجاد می کند.

باید گفت که انجام سزارین یا  زایمان طبیعی بعد از عمل بینی هیچ مشکلی برای فرد یا نوزاد او ایجاد نخواهد کرد.

عوارض جراحی بینی

جراحی بینی به طور کلی دارای یک سری عوارض عمومی مانند ورم و کبودی می باشد که با انجام مراقبت های لازم و به مرور زمان رفع خواهند شد.

ولی در صورتی که جراحی بینی توسط یک جراح بینی بی تجربه و بدون مهارت کافی انجام شود، ممکن است عوارضی را در فرد ایجاد کند که در برخی موارد جبران پذیر نباشد.

بنابراین در انتخاب جراح بینی خود دقت بسیاری کنید.

هزینه عمل بینی

هزینه جراحی بینی با اهداف درمانی را بیمه تقبل کرده ولی هزینه جراحی بینی با اهداف زیبایی را خود فرد باید تقبل کند.

هزینه جراحی زیبایی بینی به عوامل بسیاری مانند نوع بینی ، میزان مشکلات موجود در بینی ، تجربه جراح بینی ، هزینه بییمارستان و غیره بستگی دارد و به همین علت نمی توان هزینه مشخصی را برای آن تعیین نمود.

 

درباره drkhoshkhoo

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • یک × 5 =

Call Now Button