تزریق بوتاکس چیست؟

تزریق بوتاکس از جمله متداول ترین و پرطرفدارترین روش های جوانسازی پوست است که هدف از انجام آن برطرف کردن نشانه های پیری همچون چین و چروک های موجود در پوست صورت می باشد. البته باید بگوییم که کاربرد این دارو تنها محدود به زیبایی نشده و در زمینه درمان نیز کاربردهای بسیار زیادی دارد.

 

تزریق بوتاکس

 

کاندیدای مناسب تزریق بوتاکس

افرادی با شرایط و مشکلات ذیل را می توان به عنوان بهترین کاندیدا برای انجام این روش جوانسازی معرفی کرد:

  • اشخاصی که از نتایج این روش توقعات واقع بینانه دارند.
  • افرادی که به بیماری های حاد و عفونت های فعال در ناحیه تزریق مبتلا نیستند.
  • اشخاصی که بر روی پوست صورت خود چین و چروک دارند.
  • افرادی که به دلیل وجود نشانه های پیری در پوست صورت شان دچار کاهش اعتماد به نفس شده اند.
  • اشخاصی که در ناحیه تزریق جوش چرکی ندارند.
  • خانم هایی که شیرده نبوده و در دوران بارداری قرار ندارند.
  • افرادی که دچار حساسیت و آلرژی نیستند.

عوارض تزریق بوتاکس چیست؟

با وجود اینکه انجام این روش بسیار آسان است ولی پزشک برای انجام آن باید بر تکنیک های خاص تسلط داشته باشد در غیر اینصورت نتیجه دلخواه از این روش جوانسازی پوست حاصل نخواهد شد.

امروزه حتی در برخی سالن های زیبایی نیز اقدام به انجام این روش می کنند که در اغلب موارد نه تنها نتیجه رضایت بخشی از آن حاصل نمی شود بلکه به دلیل عدم بهره گیری از ماده با برند معتبر، حساسیت ها و عوارضی نیز در افراد ایجاد می شود که خسارت های جبران ناپذیری را برای افراد به دنبال خواهد داشت. بنابراین لازم است برای تزریق به یک پزشک خوب مراجعه نمایید.

تزریق بوتاکس چگونه انجام می شود؟

پزشک برای تزریق، ابتدا صورت و ناحیه ای که قرار است به آن تزریق صورت بگیرد را به وسیله مواد ضدعفونی کننده از هرگونه آلودگی و مواد آرایشی پاک می کند. سپس با بهره گیری از کرم های مخصوص ناحیه مورد نظر را بی حس نموده و در مرحله بعدی با استفاده از سوزن هایی ظریف ماده را در لایه مناسبی از پوست تزریق می نماید.

تزریق ماده بوتاکس به یک ناحیه موجب جلوگیری از منتقل شدن سیگنال های عصبی در ناحیه مورد نظر شده و به این ترتیب با گذشت زمان ماهیچه های آن ناحیه از کار می افتند، بدیهی است که با عدم حرکت ماهیچه ها از میزان چین و چروک های پوست کم شده یا این چین و چروک ها به طور کامل از بین خواهند رفت.

درباره adminmohtava

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • پنج + 16 =